Stworzenie sieci Wifi w domu


(kuba11) #1

Posiadam internet radiowy, na dachu mam zamontowaną samą antenę (Ubiquiti AirGrid M5), od zasilacza od anteny, mam poprowadzony kabel RJ45 skrętka, który jest podłączony do wbudowanej karty sieciowej w laptopie.

Czy wystarczy mi po prostu jakikolwiek router aby mieć Wifi w domu ?, czy muszę dokupić jeszcze urządzenie typu access point ?


Nie zaczyna się zdania od "a więc".

roobal


(Dimatheus) #2

Hej,

Tak, wystarczy Ci zwykły router WiFi koniecznie bez modemu ADSL.

Pozdrawiam,


(kuba11) #3

Czy takie coś będzie w porządku ?

http://www.eltrox.pl/router-tp-link-tl-wr702n.html?gclid=CMXSnd3a78gCFYU_GwodQqUO8A

Zależy mi aby był mały, w opisie jest napisane że pracuje w paśmie 2.4GHz, a ta moja antena Airgrid ma 5Ghz, czy to jest istotne ?


(MrKsardes) #4

http://www.ceneo.pl/13580234 taki dobry 


(Dimatheus) #5

Hej,

Skoro masz poprowadzoną skrętkę z portem RJ-45, to praca anteny w trybie 5GHz nie ma żadnego znaczenia. Praktycznie każdy router z portem WAN z postaci złącza RJ-45 będzie pasował.

Pozdrawiam,


(kuba11) #6

Mam jeszcze takie może trochę dziwne pytanie, czy ja muszę poinformować operatora, że samodzielnie podłączyłem sobie router ?


#7

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w umowie/regulaminie świadczenia usługi. My tych dokumentów nie znamy.


(Miodek0075) #8

@Kuba11 


(kuba11) #9

A więc z tego co wyczytałem w umowie, to “nie wolno mi udostępniać połączenie innym podmiotom”, więc chyba na własny użytek mi wolno, sam już nie wiem.

 


(Dimatheus) #10

Hej,

Czyli zapis wskazuje, że nie możesz łącza udostępniać na przykład sąsiadom. Udostępnianie łącza swoim urządzeniom w domu to oczywiście zupełnie inna sprawa.

Pozdrawiam,