Stworzenie własnego antywirusa

(Adriank1997) #1

Witam Was serdecznie! Dzisiaj wpadł mi do głowy taki mały pomysł - mianowicie stworzenie własnego antywirusa. Nie chcę go rozpowszechniać itp, tylko mieć go tak dla siebie. Czy to w ogóle możliwe? I jak się do tego zabrać? Pozdro i z góry dziękuję za odpowiedzi.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #2

Jest to możliwe nie ma najmniejszego problemu.

PROSZE

(Adriank1997) #3

No trochę to trudne jest... A może ktoś by chciał pomóc? :slight_smile:

(mati75) #4

:razz: :hahaha:

Trochę trudno będzie, ale zawsze można spróbować zmienić kod antywirusa na licencji gpl

(JesperKyd) #5

Ja polecam TO , aby nie działał z szybkością Nortona lub Pandy.

(Adriank1997) #6

Oj chyba sobie odpuszczę, bo nie umiem tych C++ i Asemblera... Ale ktoś może by mi pomógł, stworzylibyśmy wspólnie...

(Rafal M F) #7

@JesperKyd ktoś jeszcze pisze jakieś duże programy w assemblerze? Przy współczesnych kompilatorach samemu bardzo trudno jest stworzyć optymalniejszy kod.

@adriank i niby jakby ta pomoc miała wyglądać? W sensie co byś dał od siebie skoro nic nie umiesz? Jakby co, to pytam z czystej ciekawości, nie jestem zainteresowany.

adriank , po pierwsze to nie jest akcja na 5 minut tylko do czasu zaprzestania używanie AV .

Musisz codziennie aktualizować bazę itp .

(Maciejboss) #9

pierwszy własny antywirus to jest nauka poznania internetu i zagrożeń w nim występujących,nie otwieranie linków na gg od nieznajomych,nie czytanie nieznanych email no i podejrzane strony szczególnie te erotyczne i z crackami do gier