Stworzenie własnego Firefoxa

Witam! Chciałbym stworzyć własną przeglądarkę internetową - która różniłaby się of Fiefoxa tym, że od razu miałaby zainstalowaną część dodatków. Głównie myślę tu o sobie, ponieważ przy formatowaniu komputera muszę od nowa instalować dodatki do niej oraz wtyczki, jednakże ponieważ często niektórzy moi znajomi nie umieją sobie poprawnie skonfigurować Adblocka mógłbym zamiast pokazywać im jak to się robi dać wersję Firefoxa z zainstalowanym i skonfigurowanym Adblockiem.

Ewentualnie byłbym szczęśliwy gdyby stroną startową nie była Wyszukiwarka Google, ale na przykład moja strona domowa.

Niestety nie wiem jak takie coś zrobić? Chodzi mi o przede wszystkim wersję Fiefoxa pod Windows, ale chętnie wykonałbym także pod Linuxa czy Macintosh.

Czy to będzie legalne?

http://mozillapl.org/forum/about-22761-0-asc-0.html

Ale mi nie o takie coś chodziło. Chcę stworzyć własną przeglądarkę i zapiać plik w pliku .exe - tak, żeby można było wszędzie zainstalować

To chyba jest wyższa szkoła jazdy. Ale życzę szczęścia i powodzenia :slight_smile:

Szkoda, że nadal nie wiem jak to zrobić…?

Zdobądź kod i kombinuj. Ja ci w tym niestety nie pomogę bom zielony :frowning:

Żeby to było takie proste:)

c++ się kłania

A nie ma jakiegoś programu który np. moją obecną wersję firefoxa scali w jeden plik .exe?

Raczej takiej możliwości nie ma.

A w sprawie własnej przeglądarki…

Znajdź jakąś przeglądarkę Open Source, która będzie udostępniona z kodem źródłowym i kombinuj jak go zmienić aby najbardziej pasował twoim wymaganiom itd. :slight_smile:

Tylko, że z tym jest dużo roboty. Firefox udostępnia swój kod źródłowy, ale mi to niestety nie wiele daje. Myślałem, że dam rady stworzyć bez znajomości tego c++ i innych własną przeglądarkę.

Możesz użyć programu który zrobi ci instalke twojej obecnej przeglądarki :slight_smile:

Po prostu spakujesz mu folder mozilli z program files.

Nie pamiętam jak się ten program nazywał ale chyba inno czy jakoś tak

trzeba użyć aplikacja tworzenia instalatorów musisz takiej poszukać ale może jest nawet na dobre programy, w sumie masz ciekawy pomysł ale c++ jest obowiązkowy by móc cokolwiek zrobić z kodem

Ale jako tako nie widzę potrzeby zmieniania czegokolwiek w kodzie przeglądarki. Jeśli go zmienię mogę tylko coś namieszać i Firefox może zacząć działać niestabilnie. Ogólnie wpadłem na pomysł, że zbiorę kilka ulubionych zakładek i zapiszę je w pliku instalatora. I gdy będę instalować go komuś na komputerze będzie miał większość wtyczek i zakładek zainstalowanych.

Możesz coś więcej powiedzieć o tych programach do robienia czegoś takiego?

Program + Spolszczenie

Z twojego linku:

Plik wykonywalny może być skompresowany za pomocą jednego z dwóch oferowanych algorytmów pakowania - bzip2 oraz 7-Zip LZMA

A nie da rady zrobić czegoś takiego, żeby zapisywał do EXE czyli tak jak pierwotnie wygląda Firefox?

http://www.purepc.pl/node/1331?page=0%2C1