Styl Vista i Opera

(Teck Lks) #1

Witam, zainstalowalem pack - Vista Inspirat i zmienila mi się czcionka w Operze :lol: Więc go odinstalowałem i znalazłem zwykły (StyleXP) styl a'la Vista. Wrzuciłem go i znowu czcionka w Operze zmieniona.

Wygląda to tak:opera2sc.th.jpg

I mam pytanie gdzie zmienić czcionkę ??

PS. Wiem, że w ustawieniach ale tam jest sporo tych czcionek a ja nie wiem która to jest :oops: czcionka0ls.th.jpg

(Mateusz Roza) #2

Ja też miałem ten problem 8)

W ustawieniach Opery nic nie ruszaj !!

Zrób tak:

Prawoklik na pulpicie-właściwości-wygląd-rozmiar czcionki- i tam jest domyślnie chyba "Segui", dlatego spróbuj zmienić np na Tahomę.

Popróbuj pozmieniać.

Gwarantuję, że pomoże :smiley:

(Teck Lks) #3

mateusz twoja rada nie pomogła gdyż rozmiary czcionki sa: normal , large fonts i super large fonts. Uparłem się na ten styl Visty, kazdy inny elegancko smiga a akurat ten z czcionka wariuje (i to kilka wersji sprawdzalem i w kazdej to samo :? )

Eehhh wie ktoś co z ta czcionka zrobic??

(BARTEK1985) #4

a próbowałes cofnąć system do tego momentu jak było wszystko dobrze z czcionką :smiley:

(GreenHorn) #5

Aj tam. Spróbuj w ustawieniach Opery. Zamiast Courier New, daj choćby Tahomę.

(Teck Lks) #6

Tylko na stylu Visty knoci się czcionka (próbowałem kilka wersji). Na kazdym innym stylu czcionka w operze jest normalna.

I teraz pytanie: która to czcionka(drugi obrazek w pierwszym poscie)?? bo nie chce innych czcionek poprzestawiać i jaka to powinna być??

(GreenHorn) #7

To Courier New. Zamień na Trebuchet MS lub Tahomę.

(Teck Lks) #8

Ok spox. Tylko jeszcze niech ktoś mi powie ktory to jest typ.

http://img150.imageshack.us/my.php?imag ... nka0ls.jpg

(GreenHorn) #9

Interfejs?

(Teck Lks) #10

Zmieniałem czcionkę w interfejsie i dupa zbita. Zrobiłem sobie screenshoot'y ustawień na stylu w którym wszystko było ok i potem wklepałem je na stylu Vista i nadal czcionka była za duża (rozmiar 12) Więc chyba oleję ten styl :smiley:

(BARTEK1985) #11

zmien sobie czcionkę tu prawoklik na pulpicie i właściwości i zakładka wygląd daj czcionkę na normalną schowek019rw.th.jpg