[Style] bacground repeat

Witam

mam pewien problem z którym nie moge sobie poradzić.

Stworzyłem sobie cienki obrazek który chcę uzyc jako tła.

Problem jest taki że na stronie zamiast jednolitego tła wychodzi “szachownica”.

Pomiedzy poszczególnymi powtórzeniami sa białe linie … i nie wiem jak sie tego pozbyć…

I tu moje pytanie jak zrobić by powtórzenia obrazka na stronie jako tło było bez tych odstępów.

Czy to wina przeglądarki czy utworzenia obrazka. Obrazek utworzyłem jako gif i zarówno tło jak i linie prostokąta są w jednym kolorze. Ale pomimo tego na stronie sa odstepy …

pokaz obrazek bo najwyrazniej to jego wina

Oto jpg który robi te białe przestrzenie:

33d8ae82cfd61395m.jpg

No przecież nawet na oko widać że w tym obrazku po prawej stronie i na dole są białe linie! Wina obrazka bez dwóch zdań

dokladnie :slight_smile: podejzewam ze to wina kompresji … jesli chcesz miec jednolite tlo to nie musisz wklejac obrazka :slight_smile: a jesli juz musisz to zrob obrazek 4x4px i daj jakosc kompresji jpg na 100% albo zapisz w innym formacie jak png czy nawet bitmape :slight_smile:

A może macie jakieś wskazówki jak tworzyć takie tła by nie mieć takich przypadków jaki mi sie przydażył ??

Chętnie bym od kolegów grafików zasięgnoł jakis wskazówek

A co droop napisał wyżej? Zrób sobie niewielki obrazek, jeśli tło ma być jednolite to może być nawet 4x4px i zapisz w gifie albo png - to są formaty, które nadają się do obrazów o niewielkiej ilości kolorów