Subofer obok koputera

czesc mam pytanie czy mogę miec subofer obok koputera? posiadam logitech x-530 i troche tym subem trzesie, i kumputer pod wplywem wibracji też drga. Czy nic się nie stanie jak tak będę miał bo mam małe biurko i pokoj i nie mam gdzie go dać a pod birkiem (pod nogami) przeszkadza mi w graniu na kierce (pedały) prosze o odpowiedz z gory dzieki i pozdrawiam! :slight_smile:

PS: jeżeli trzeba to mogę posłać fotke dla zobaczenia co i jak :wink:

jezeli są duze drgania mozesz uszkodzic igle na twardym dysku

Drgania są dość bardzo duże więc mogła by się uszkodzic, dzięki za odpowiedz pozdro :wink:

Poza tym w subwooferze jest magnes a jak wiadomo magnes plus podzespoły komputerowy to nie najlepsze połączenie.

Nie wiem jak jest z Suboferem i koputerem ale subwoofer obok komputera może uszkodzić sprzęt jeśli używasz go bardzo często. Choć ta wersja jakiegoś mega powera nie ma, w końcu to tylko 70rms także nie masz się o co martwić.

Bzdury jakich mało. Od ładnych kilku lat stał mój sub koło jednostki i nic. Dane nie gineły i “igła” nic nie porysowała. Polecam pouczyć się na temat ekranowania, klatek farradaya itp. Większe drgania w kompie wprowadzają niestabilne wentylatory i napędy optyczne ze źle wyważonymi płytami a nie wooferki.

igle na dysku moze se on uszkodzic a jak wiadomo duzy glosnik duzy magnes a potem jak mu sie igla wygnie to bedziesz mu odkupywal dysk Jasiu .

Ja powiem tak, korzystnego wpływu na pewno nie ma, jeśli wooferek jest pokaźny dysk od niego nie będzie zadowolony ale nie koniecznie musi się coś mu dziać.

Patrząc z drugiej strony po co stawiać woofer kolo klatki która tworzy sztuczny rezonans i psuje akustykę.

Mówiłem że nie ma gdzie go postawić a pod biurkiem tylko przeszkadza i się obija!

Odpowiedź brzmi, nie masz się czym stresować, nic nie zostanie uszkodzone choćby stał tam sto lat. :slight_smile:

mam pomysl kompa postaw na biurku a ten sub na dawne miejsce kompa