Subskrypcje Norton AntiVirus

Korzystam z programu Norton AntiVirus 2007 i jakoś pod koniec stycznia 2008 wygaśnie w nim roczna subskrypcja. Teraz moje pytanie: Czy po tym czasie będę mógł instalować definicje wirusów “ręcznie” poprzez ściągane ze strony Symanteca paczki Intelligent Updater , czy wcale nie będzie takiej możliwości?

Kylek , musisz wykupić subskrycję na następny rok, lub dokonać upgrade na NAV2008, co lepiej się opłaca.

Jest to nielegalne.

Jeśli symantec udostępnia taka paczkę i internecie tonie wiem czy to jest nielegalnie - licencja na program jest chyba dożywotnie przyczym AUTOMATYCZNE aktualizacje przysługują chyba przez rok.

Paczka jest dla osób nie mających dostępu do internetu w celu jej pobrania i zaktualizowania bazy wirusów z nośnika.

Raczej to drugie.

Bez możliwości aktualizacji sygnatur wirusów.

Na pewno aktualizacje nie będą pobierane poprzez LiveUpdate, ale czy udostępniona na stronie Symanteca paczka z definicjami na dany dzień pozwoli się zainstalować? Pytam, bo jestem niemal przekonany, że na NAV 2007 w laptopie mojej dziewczyny instalowałem taką paczkę a ona miała NAV tylko z subskrypcją 90 dni. Nie chce mi się czekać 3 miesięcy, żeby znowu to sprawdzić…

To jest 90 dniowa darmowa wersja, instalując update sygnatur za strony Symanteca złamałeś warunki licencji :!:

Po upływie 90 dni powinieneś odinstalowac program ewentualnie wykupić subskrypcję.

Hola! Hola! Nie złamałem żadnej licencji. Norton jest wkomponowany w oprogramowanie laptopa - nie można go odinstalować a zawsze po przywracaniu systemu jest zainstalowany. Nic na to nie poradzę. W licencji jest mowa o tym, że będzie on pobierał subskrypcje przez 90 dni poprzez LiveUpdate a potem nie będzie to już możliwe. I rzeczywiście nie jest możliwe, ale skoro nie mogę programu usunąć to nie mam żadnego wpływu na ewentualne łamanie licencji. Po ściągnięciu paczki IntelligentUpdater ze strony Symantec bez problemu się ona instaluje, ale zawiera tylko definicje wirusów - żadne aktualizacje programu jako takiego nie instaluja się.

Kylek masz tak jak napisał już fiesta , 90-dniową wersję darmową. Potem musisz wykupić subskrypcję - poczytaj

Jeżeli nie chcesz możesz zawsze odinstalować produkt Nortona, np tak: klik

Nie masz wpływu, bo nie chcesz mieć, albo jest to dla Ciebie wygodne :P:P:P

W dodaj usuń progrmy masz przecież Nortona :stuck_out_tongue:

Ale do tego celu jest lepsze narzędzie Symanteca:

Norton Removal Tool

http://service1.symantec.com/SUPPORT/ts … g=en&ct=us

Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie do Symanteca. Konsultant poinformował mnie, że licencja na produkt jest dożywotnia a po wygasnięciu subskrypcji rocznej (czy 90-dniowej) niemożliwe staje się aktualizowanie produktu poprzez LiveUpdate, ale nadal można z niego korzystać i aktualizowac poprzez IntelligentUpdater, o ile ten drugi pozwoli się zainstalować.

ściągnij sobie nortona z jakiegoś trackera razem z key - genem i nie bedziesz miał problemu

A czy to przypadkiem nie jest nielegalne? :x

Buahahaha - ale się uśmiałem, kolega chyba fora pomylił, z takim radami to nie tutaj,