Sugestie - chłodzenie laptopów

Witam

Mam pytanie. Czy taki Aluminiowy panel chłodzący, faktycznie spełnis swoją funkcję? Czy wart jest swojej ceny i czy warto w niego zainwestować?

A może są lepsze sposoby chłodzenia laptopów?

Dobrze zrobiony lap i sprawny nie wymaga dodatkowego chłodzenia.

Dodatkowe chłodzenie - wygląda ciekawie,choć nie widziałem u nikogo aby coś takiego lub podobnego pracowało - więc nic nie powiem.

Niestety wymaga, zwłaszcza w upały i wielogodzinnej pracy gdyż używam go także w firmie

Laptop to - Acer Travelmate 4060 z procesorem Intel Pentium M 740.

Jeden mały wentylator nie zawsze wystarcza.

Z reguły nie spełnia swoich funkcji, gdyż laptopy nie są produkowane w identycznych obudowach. Zastosowanie takiego chłodzenia może spowodować nawet pogorszenie obiegu powietrza w laptopie, gdyż niedobrany do kształtu obudowy aluminiony panel zasłoni otwory wentylacyjne

np w tym panelu

AK-NBC-01.jpg

z tej strony, wśród cech charakterystycznych jest opis

mój ma 15,4’’

lub ten

AK-NBC-02.jpg

z tej strony

a może całkiem inne rozwiązanie, np takie

To akurat bzdura. Co to znaczy “dopasowany”? Acer ma zupełnie inaczej rozplanowane chłodzenie niż np. HP czy Fujitsu Siemens

Ja posiadam TravelMate z prockiem 3.0, Radeonem X800, 2 gb ramu - mozna postawic za laptopem czekolade w cieple dni, po pol godziny mamy zupę, ale komputer pracuje stabilnie

acery to dobre laptopy i niepotrzebne jest raczej do nich dodatkowe chlodzenie, chyba ze pracujesz na Saharze :wink:

No dobra. OK

Co powiesz w takim razie o tym rozwiązaniu

antec_nb_cooler_black_o.gif

source

To samo co wyżej. Nie ma rozwiązań uniwersalnych

OK, ale jeszcze raz cie zacytuję

Laptop stojąc np na biórku ma przecież nóżki i wolną przestrzeń pod spodem.

Teraz, laptop stojący na tej podkładce z 2 wentykatorami też ma taką samą przestrzeń na spodzie ponieważ stoi na twardym i stabilnym podłożu a dodatkowo ma jeszcze chłodzenie.

Po 2, w końcu czemuś ma służyć oferta japońskiej firmy Elecom.

To może kup sobie po prostu to “chłodzenie” i sam sobie zobacz. Ile razy można wałkować prosty temat?

A czemu służy produkowanie “odkurzaczy” do laptopa podłączanych przez USB skoro one niczego nie odkurzają?