Sunbelt Personall Firewall - problem z instalacją w XP


(Adam76 76) #1

Proszę o pomoc. Chciałem zainstalować sobie Firewall - Sunbelt Persona Firewall w windows XP. Podczas instalacji okazało się że pojawia się komunikat ERROR Already instaled i instalacja się cofa. Jak sobie z tym poradzić. Na komputerze wcześniej był już zainstalowany Sunbelt Personal Firewall i został odinstalowany w normalny sposób. Ale widocznie coś jeszcze zostało w systemie. Próbowałem już znaleźć resztki programu Revo Uninstalerem i nic nie znalazło. Wczoraj zrobiłem skan Hijackthis-em i okazało się że jest jescze coś po poprzednim antywirusie F-secure który też został odinstalowany, ale od Sunbelta nic nie widzę. Wstawiam log z Hijackthis-a i proszę o instrukcje jak usunąć niepotrzebne rzeczy oraz jak znaleźć pliki Sunbelta żeby możliwa była ponowna instalacja. Z góry dziękuję.

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4


(Longhorn2009) #2

Te wpisy możesz pokasować, ale jak domyśliłeś się nie w tym problem. Spróbuj poszukać na dysku dawnych folderów sunbelt i je skasować, podobnie zrób z wpisami w rejestrze (przed tym zrób kopie zapasową rejestru).


(fiesta) #3

Pora nadrobić zaległości:

Po pierwsze:

Sunbelt Personal Firewall ostatnią aktualizację otrzymał na początku 2009, co w przypadku programów tego typu jest ważne.

 

Radzę zmienić zaporę np na Comodo:

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Personal-Firewall,Program,Windows,20399.html

który jak do tej pory jest na bieżąco aktualizowany.

Po drugie  HijackThis też już nikt nie stosuje bo jest to narządzie mało skuteczne.

 

Do poczytania:

http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/


(ichito) #4

Sunbelt jest bardzo himeryczna i u mnie na XP nigdy się poprawnie nie zainstalowała. Ponieważ uważm, że aktualizacje do zapór to niekonieczny wymóg, polecam Kerio 2.1.5 i żeby było śmieszniej ta zapora miała ktulizację w 2005 :slight_smile: Kerio pracuje u mnia na XP od 3 lat niemal bez przerwy, a wcześniej byly jeszcze NetVeda, Filseclab, Sygate, OA, Privatefirewall, PCTools FW i pelni innych mniej znanych…Kerio wciąż działa stabilnie i filtruje wszystko jak należy. Tu masz sprawdzony link

http://www.321download.com/LastFreeware/page7.html

Możesz do tego dołożyć SeconfigXP, który pozamyka usługi i porty i znacznie uszczelni system w sieci.

Zapora Comodo “zje” Ci system i nie będziesz zadowolony :slight_smile: