Super bezpieczny Firefox 2.0

Firefox 2.0 będzie miał wbudowany system ochrony przed phishingiem, stworzony we współpracy z Google.

Zabezpieczenia przed phishingiem będą standardowym elementem nowej wersji 2.0, której pierwsza beta ma być opublikowana w tym miesiącu.

Zabezpieczenia mają opierać się o dostarczaną przez Googlę bazę znanych stron phisherskich oraz analizę kodu stron, podobnie jak obecnie działa to w Thunderbirdzie. Moduł antyphishingowy ma być dostępny na potrójnej licencji - Mozilli, GPL i LGPL.

Źródło: http://security.computerworld.pl/news/94058.html


Zmiana tytułu

Asterisk

Fajnie, tylko żeby miał wbudowany porzadny download manager - taki jak w Operze. I żebym miał wszsytkie potrzebne rzeczy bez instalowania rozszerzeń…

Uwaga!!

strona http://www.mozillapl.org jest w tej chwili nieczynna. Będzie tak trwało do końca niedzieli…

W takim przypadku z FireFox’a zrobiła by sie Opera :):slight_smile:

To czekamy z utęsknieniem na “dwójkę” :smiley:

Czemu?? Wiem o co ci chodzi, ale chociaż takie rozszerzenie mogliby zrobić, dzięki któremu nie trzeba instalować download managera a można wznawiać połączenia po zamknięciu przeglądarki oraz żeby FF pokazywał rzeczywistą/prawdziwa prędkośc połączenia…

Przecież na foxa jest download manager (wtyczka) i działa nawet po zamknięciu okna przeglądarki…

Słyszałeś o DownThemAll ??

https://addons.mozilla.org/firefox/201/

PS.

Dodawanie kolejnych dodatków do PODSTAWOWEJ wersji firefoxa mija się z celem, gdyż nie taka jest filozofia twórców foxa. Firefox jest STANDARDOWO CZYSTY i ma stosunkowo małe możliwości - ale dzięki rozszerzeniom każdy może zrobić z niego potężną i perfekcyjnie dostosowaną do swoich potrzreb przeglądarkę. I O TO CHODZI

A co to je Opera ?? :slight_smile: :smiley: ;D xD

Kiedyś instalowałem FF, i wg mnie w porównaniu do Opery wielu rzeczy mu brakuje (wadą Opery natomiast jest brak możliwości instalowanai dodatków/przynajmniej nie wiedomo mi o tym).

A wracając do tematu to najbezpieczniejszą przeglądarką jest IE najlpiej w wesji 4.0 lub niższej. Jak wiadomo:

:mrgreen:

Wiem jaki jest cel FF, ale mogliby chociaz pomysleć i udostępnić taką wersje bez instalowania dodatków. Wiele osób jest zielonych, więc i tak nie umie zainstalowac sobie rozszerzenia. A gdzie to jest, a po co?? A z czym sie je… Gdzie tu sie pyka gdzie ustawia?? EEe do bani ten chłam

Czytalem o firefox 2.0, kodowa nazwa bon echo. Ma byc konkurencyjna do ie7, a moze nawet lepsza, poprawione beda te wszystkie drobne bledziki, oraz szybkosc.

ja juz sie do liska tak przyzwyczajlem ze nigdy go nie zmienie, nawet ostatnio probowalem przesiasc sie na opere,ale nie wyszlo :stuck_out_tongue:

A firefox 2 jest dostępny w wersji beta ?? I kiedy ma sie ukazac wersja oficjalna??

AZPR

Tak naprawdę Firefox według producenta przeglądarki to Panda mała a po chińsku Panda mała na terenach gdzie wystepuje w potocznym języku brzmi => hǔo hú co oznacza Ognisty lis

Poza tym…

W wyniku tego społeczność internetowa zaczeła nazywać tę przeglądarkę jako ognisty lis czyli Firefox a skrót powstał jak juz wspomniałem od angielskich dwóch wyrazów fire i fox czyli FF i nie bedzie FX. To nie mój wymysł tylko internetowej społeczności.

Tutaj zobaczcie jak wygląda Panda Mała = > http://www.zoo.poznan.pl/panda_ma.htm

Na przykład czego ? Powiedz mi czego brakuje a ja powiem ci jaka wtyczka to potrafi.

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 13:18

Mam gdzieś jaka jest skrótowa filozofia. Będe używał takich skrótów i przeróbek nazwy mojej ulubionej przeglądarki jakich mi się podoba tak długo jak wiadomo o jaki program komputerowy chodzi.

Dla mnie dobre są wszystkie skróty i przeróbki : Firefox, FireFox, FF, Fx, FX, Ff, Fox, FireF, Lisek, Foxik, Foxeczek, Foksik itd itp etc…

To samo z Linux, Linuks, Linuxie, Linuksie, LNX etc.

Według mnie o pisownię nazwy programu tylko ludzie którzy nie mają nic ciekawszego do roboty - tak długo jak wiadomo w dyskusji o jakim programie mowa, nie powinno się zwracać na to uwagi.

Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie - IMO

PS.

I uważam tak nie dlatego że robię błędy ORT. Ja nie robię błędów ORT (jestem totalnym wzrokowcem :D), a mimo to uważam że różna pisownia spolszczonych nazw programów (jak firefox, linux) nie powinna być traktowana jako błąd.

A FireFox 2.0 beta 1 już jest od ponad 4 godzin dostepny…

Własnie sciagłem, postarali się bardzo…

BlackMan

Pisz po polsku.

Dlaczego nie ma błędu ? Dlatego, że zarówno FX jak i FF są poprawne z jedną róznicą. Internauci najczęsciej uzywaja FF zamiast FX co sie kojarzy z efektami specjalnymi.

Ze skojarzeniami były tez problemy w przypadku nazwy Phoenix (początkowa nazwa przegladarki), która to firma zamieniła na nazwę FireBird lecz jak zwykle internautom nie przypadło do gustu ta nazwa i w końcu staneło na Firefox.

Potestować ,potestuję ,ale żeby przesiąść się z Opery … nigdy. :stuck_out_tongue:

I tak Internet Explorer rządzi!

FF pewnie wyda następny super produkt… :smiley:

OT-y KOSZ, proszę o spokój, zaczyna robić się gorąco

Jakby ktoś nie zauważył - tytuł zmieniłem na prawidłowy :slight_smile:

Dokładnie. Idiotyczne, nie ? Ja się nie martwię jak piszę i mam spokój.

PS.

Żeby nie OTować, to napiszę że ściągnąłem 2.0 BETA i jest naprawdę ZAUWAŻALNIE szybsza !

Co ciekawe, po odinstalowaniu wersji 2.0b i powrocie do mojej starej wersji 1.5.0.4 efekt zwiększonej szybkości jest nadal widoczny (nie mam halucynacji). Ciekawe czy to ma jakiś związek ?? (Może nie mieć, bo jednocześnie przypadkowo ściągnąłem nowsze wersje wszystkich pluginów :D)

Pozwoliłem sobie wyrzucić pasjonujące dysputy o dzieleniu włosa na czworo. Zostawiłem te najbardziej rzeczowe i treściwie. Temat dotyczy nowej wersji beta przegladarki Mozilla Firefox