Super OS zamiast Ubuntu 10.10 - warto?

Cześć!

Mam u siebie zainstalowany w komputerze system Ubuntu 10.04. Ponieważ pojawiła się niedawno jego nowsza wersja zastanawiam się nad przesiadką na niego. Jednakże w jednym z newsów dowiedziałem się, że pojawił się system opierający o Ubuntu 10.10, jednakże nieco bardziej rozbudowany - Super OS. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy nie warto by zainstalować właśnie ten system zamiast nowszej wersji Ubuntu.

Podobno zawiera oryginalną wersję Javy - więc czy dzięki temu praca w np. Web Office Microsoftu będzie przebiegała sprawniej? Bo obecnie trochę przycina zwłaszcza gdy np. przytrzymuje długo backspace - gdy go puszczam, tekst usuwana się jeszcze chwilę samodzielnie. Czy więc jeśli będę korzystał z oryginalnej Javy problem zniknie?

I czy ta wersja to po prostu rozszerzona wersja Ubuntu, czy są jakieś funkcje, które są dostępne w Ubuntu, a nie ma ich w Super OSie…?

Tu jest trochę o nim napisane; http://www.dobreprogramy.pl/Super-OS-10 … 20918.html

  • poczytaj też komentarze, będziesz wiedział więcej.

Przecież to to samo co Ubuntu.

Java jest w repozytoriach, można doinstalować.

Kodeki to pakiet restricted-extras (instaluje również Javę jeśli nie znajdzie, ale wolną).

Do tego OpenOffice Suite (doinstaluje brakujące pakiety, których oryginalnie nie ma, bo wymagają Javy).

Tylko, że ta Java wolna jest chyba w znaczeniu dosłownym - bo praca przebiega szybciej już nawet w Internet Explorerze na wirtualnym XP, niż w Firefoxie w Ubuntu.

Poza tym w tym systemie wszystko mam od razu, nie muszę niczego ręcznie doinstalowywać.

Ponawiam i jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź na moje dwa ostatnie pytania:

Z czego co widzę nie ma w tym nic co nie dałoby się zrobić w Ubuntu. Wszystko jest takie same, tylko dodatkowe pakiety są zainstalowane.

Jeżeli komuś nie chce się bawić w konfigurację to może sobie zainstalować Super OS, teoretycznie już nic nie trzeba wtedy instalować.

PS. Z czego co widzę, dodając do czystego Ubuntu repozytorium Super OS i instalacji pakietu Super OS, automatycznie zainstalują się programy, które są dodane do Super OS’a.

Moim zdaniem nie opłaca się, to już lepiej przejść na Minta, tam jest dosyć dużo zmian względem Ubuntu.

Tylko na którego Minta - tego powstałego na bazie Ubuntu czy Debiana?

@up

Na bazie ubuntu, lecz jeśli chcesz najnowszą wersję (bazowaną na Ubuntu 10.10), musisz poczekać około miesiąca.

Obecnie najnowszy Linux Mint z numerkiem 9 jest tworzony na bazie Ubuntu 10.04.