Superkaramba dla XFCE

(Romek17) #1

Witam mam takie pytanie czy istnieje superkaramba dla Xubuntu (środowisko XFCE) bo chciałbym mieć takie coś:

lub podobne ale żeby było o połączeniu z internetem, ilości używanej pamięci itp

Chyba to jest uzyskane dzięki Superkarambie ale nie jestem pewien.

(D4r3ks) #2

chyba niema, mozesz zainstalowac np. conky

(Romek17) #3

a jakiś link do niego i stronka jak to zainstalować najlepiej po polsku

(D4r3ks) #4

http://www.google.pl <- po polsku :wink:

(Romek17) #5

nic nie znalazłem szczególnego oprócz czegoś takiego jak adesklets podobno ma takie funkcje jak chcę ale nie mogę znaleść z kąd go pobrać na mojego Xubuntu

(D4r3ks) #6

OMG wpisujesz w google Conky i masz stronę domową co jeszcze potrzebujesz? Poza tym w repo też jest

(Woocash304) #7

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=12389&view=next&sid=46f8580a153c6623ee5a443c43c7638d

nie ma za co

(Romek17) #8

Woocash304 dzięki zrobiłem tak jak tam jest napisane i po wydaniu polecenia conky wyświetla mi się takie coś

Co jest źle??

(D4r3ks) #9

eh źle jest to że zamiast poszukać w googlach użyłeś czyjegoś konfigu z czyimiś ustawieniami

(Romek17) #10

zrobiłem tak jak mi poradził Woocash304 więc robiłęm tak jak było napisane w tym poradniku

(D4r3ks) #11

z tym że niemasz takich katalogów jak /media/work itp

(Romek17) #12

a gdybym odinstalował conky i zainstalował jeszcze raz go to mogło by pomóc?? wtedy byłby domyslny plik konfiguracyjny, Tylko jaką komendą usunąć Conky??

(D4r3ks) #13

zalezy jak go zianstalowales, jesli tak jak w poradniku to sudo apt-get remove --purge conky, ale mozesz zaladowac dowolny plik konfiguracyjny poleceniem conky -c /sciezka/do configu

(Romek17) #14

kurcze odinstalowałem i zainstlowałem i plik konfiguracyjny pozostał taki jak po zmianie czyli dalej mam to samo :frowning: Da się odzyskać treść pierwotnego pliku ??

PS już sobie poradziłem :slight_smile: działa wszystko ale czy zawsze muszę mieć uruchomiony terminal żeby conky działało??

(D4r3ks) #15

nie, mozesz zrobic aktywator