SUROWY DYSK (karta pamięci) jak odzyskać zdjęcia jeśli

Jest taka sprawa miałem kilka ważnych zdjęć na karcie pamięci, lecz gdy podłączyłem ją do kompa (przez aparat) to wyskoczyło że dysk jest do sformatowania (prawdopodobnie dlatego ze dysk jest surowy, bo wczoraj go kupilem i zapomnialem forma strzelic). Czy jest mozliwosc zdobycia jakoś tych zdjęć (nieformatowałem jeszcze tej karty), jeżeli nie, to czy jak sformatuje to czy program do odzyskiwania zdjęć będzie w stanie odzyskać zdjęcia z sformatowanego dysku???

A na aparacie są one nadal widoczne? Zawsze możesz spróbować programu PC Inspector Smart Recovery 4.5.

jak aparat wlaczam to wyskakuje czy sformatowac dysk (jak wezmę nie to nic w aparacie niezrobie ;p)

użyj PhotoRec, łatwy w obsłudze: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … otoRec+6.9

Dziwne jest to, że aparat pozwolił na zapisanie zdjęć na niesformatowanym dysku. Wygląda to jednak na utratę partycji, więc w testdisku (podanym wcześniej) użyj opcji quick search i zobacz, czy w podglądzie nie ma tych plików. Możesz też użyć tego photorec.

heh, niedziala, ten dysk niema nic pamięci … ;(

moze jak formata strzele to da sie odzyskac, wiec co robic, zdjęcia nie sa az tak wazne, jak sie stanie to szkoda…

A może te pliki nie zostały zapisane na karcie, tylko w pamięci aparatu? Wyciągnij tą kartę i zobacz co jest w pamięci wbudowanej aparatu.

Użyj programu który wskazał Cosik. Jeśli chodzi o format to użyj szybkiego formatowania (aparat powinień mieć taką opcje; zostanie usunięty jedynie folder nadrzędny). Najpierw spróbuj odzyskać.