SUSE Linux 10.1 i Neostrada


(Norbertkrajewski) #1

Jak skonfigurować połączenie przez modem Fast 800 w tym systemie? Dodam jeszcze, że używam emulator VMware do startu, choć nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.


(Init3) #2

hmm troche dziwny pomysl stawiac suse z neo na wirtualnej maszynie, nie wiem czy to w ogole da sie zrobic ale w sumie czemu nie. Moim zdaniem najpierw powinienes (po instalacji suse), aktywowac w swojej w.maszynie usb. Natepnie standardowo -

http://forum.suse.pl/index.php/topic,2643.0.html

a najlepiej instalnij sobie na dysku 8)


(Adrian) #3

jest dużo instrukcji w necie o tym jak to zrobić... google i szukaj.... chociaż w sumie jeżeli ludzie by sami szukali to forum miałoby połowe mniej postów :stuck_out_tongue:


(Norbertkrajewski) #4

Znalazłem jedynie to. http://suse.ehelp.pl/modules/articles/article.php?id=28

Usunąłem Linuksa z wirtualnej partycji, bo jest po prostu za wolny emulowany i myślałem o instalacji na czysto, ale nie bardzo rozumiem pierwszy wpis: "wget http://eagle-usb.org/ueagle-atm/non-fre ... 1.1.tar.gz" (no i dodam jeszcze, że strona jest 404)

Jeśli dobrze rozumiem on każe pobrać z Sieci ten sterownik, ale jak system ma to zrobić skoro przecież nie jest podłączony? Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.


(Kpr2877) #5

A to dlatego, że w linku jest cudzysłów.

Podaję poprawny link - http://eagle-usb.org/ueagle-atm/non-fre ... 1.1.tar.gz


(Norbertkrajewski) #6

Racja, nie zauważyłem, ale ja z natury mało uważny jestem. :stuck_out_tongue: Ale pozostaje wciąż moją wątpliwość, bo mi ta komenda wygląda, jak rozkaz dla systemu o pobranie sterowników, a przecież, chyba logiczne, że bez nich nie połączy się z Siecią.


#7

SnakeVG , tościągnij je pod Windowsem, na innym kompie czy jak tam masz ochotę.


(Norbertkrajewski) #8

Jasne, ale chyba czy wtedy powinienem zrzucić to na flash USB i stamtąd skopiować - powiedzmy - na pulpit Linuksa? Jeśli tak to czy ktoś mógłby podać mi zmienioną komendę, jaką należy wpisać wtedy w konsoli?


(Init3) #9

No na przyklad

Wtedy nie wpisujesz juz tej komendy wget...


(Norbertkrajewski) #10

No nic, dzięki, spróbuję dziś, jak się nie uda, pomarudzę Wam. ;]


(Baranina9) #11

Siemka. Ja mam maly problem z instalacją (jestem nowym uzytkownikiem linuxa wiec jesli to jakis banalny problem to prosze o wyrozumialosc :]) więc... Gdy chce zainstalowac neostrade wyskakuje mi błąd "brak kompilatora gcc" czy możecie mi napisać skąd go ściągnąć i jak go dodac do linuksa? Z góry wielkie thx!


(D4r3ks) #12

jaka masz dystrybucje?


(Baranina9) #13

Suse linux 10.1


(D4r3ks) #14

musisz pobrać z neta gcc w formacie .rpm i zainstalowac:

rpm -i nazwa.rpm

lub skorzystać z menedżera pakietów ale niewiem jak to na suse jest