Suuper zestaw. Jaki system?

Witam !!

Ostatnio złożyłem taki zestaw:

intel core i7 920

GIGABYTE GA-EX58-UD5

Gainward 4870 X2 GS

G.SKILL Trident 6GB (2GB x 3) 2000 MHz

Zastanawiam sie na 32 bity i 64 bity. Słyszłem że pod x64 jest mało gier !

Z góry dzięki !!

Przy 6GB to 64 bitowy system. Gry na 32 bit chodzą normalnie na 64 bit

Pod taką konfigurację zastosowałbym system 64 bitowy np Windows 7. Nawet z tego względu na wielkość posiadanego przez ciebie RAM-u 6GB, 32-bitowa edycja nie zaadresuje takiej wielkości (widzi maksymalnie 3,2 do 3,5GB)

ale jaki ? Windows 7 Vista ??

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /6606.html - - - - -tu jest tak napisane !!

Jeżeli już to polecałbym też jak kolega wyżej Windows 7 x64

Co wolisz, Vista również posiada dx11

Tyle że Vista jest mułem.Bierz 7 x64

a co sądzicie o tym artykule ? I czy napewno wszystkie gry bedą chodzić na x64 ???

napewno, nawet programy 32 bit działają w emulacji na systemie x64. Gry też na zasadzie emulacji działają, niektórzy twierdzą, że trochę wolniej lecz przy takiej konfiguracji tego nie zauważysz

jakiej emulacjii ?

Tak. Bynajmniej te nowsze. Nie licz, że gry z początku lat 90-tych będą śmigały normalnie bez fix-ów albo czegoś :wink:

czy ja wiem, moze potestuj sobie troche viste i potem 7 i wybierz. Ja się przesiadlem z visty na 7 i przy takiej ilosci ramu vista nie jest zadnym mulem… to tylko jakas powszechna opinia , nawet bym powiedzial ze 7 jest jeszcze troche niedopracowana, pewnie po sp1 bedzie lepiej, ale ja nie widze roznicy przy 4 gb ramu vista a 7.

systemy 64 bitowe mają program do emulacji trybu 32 bitowego, żeby można było na nim uruchamiać 32 bitowe aplikacje itp.

a co sadzicie o tym : Accelero Xtreme 4870X2