Svchost.exe =50% mocy CPU, wiem dlaczego ale jak sie pozbyć?

witam mam taki problem:

kiedy zainstaluje sterowniki od Ethernetu lub sterowniki od NETGEAR wireless USB adapter to w procesach znajduje svchost.exe który zabiera 50% mocy CPU i sporo bierze z pamięci.

to nie jest wina żadnego wirusa gdyż posiadam komputer nie podłączony do netu (posiadałem ale proces był już zanim podłączyłem USB adapter)

system świeży.

pytanie moje dlaczego tak sie dzieje?

dołączam loga z jacka

jak odinstaluje NetGEAR i zresetuje komputer to problem znika tyle że jak zainstaluje to wraca

svchost.exe to proces systemu, też go mam i to w kilku egzemplarzach… to że zjada dużo CPU&RAM pewnie wina sterów które instalujesz.

wiem że to wina sterów bo sam to napisałem, ale to nie jest normalne. a jak masz udzielać takich drętwych odpowiedzi to lepiej nie pisz nic.

O pliku

prawdopodobnie chodzi tu o usługę Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej , ale dla sprawdzenia użyj komendy tasklist /svc gdzie powównaj z PID podanym w Mendzerze zadań

zatrzymałem i ustawiłem tryb uruchamiania na wyłączony, ale nie pomogło.

wyłączyłem w msconfig ale również lipa.

dalsze spostrzeżenia:

kiedy wyłączę ten proces siada dźwięk ale jeżeli wyłączę ten proces w trakcie gry/programu/winampa to dźwięk pozostaje, choć żadne nowo otwarta aplikacje już go nie będą miały. Jest to dziwne ponieważ nie powinno mieć to nic wspólnego z dźwiękiem definitywnie chodzi o jakieś ustawienie netu.

@Romulus666 jeszcze cos miałeś sprawdzić

co to jest PID?

coś nie śmiga mi ta komenda w uruchom. mogłem przez przypadek usnąć z Windowsa bo trochę już rzeczy wywaliłem.

morze chodzi o tasklist ? ale wtedy nic sie nie dzieje.

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 20:17

jeśli to przez to już zmieniam Windowsa

jeżeli masz XP Home to należy ściągnąć dany pliczek tasklist.exe

A tu masz rozwiązanie http://support.microsoft.com/kb/314056/pl

porównałem PID

są identyczne.

co dalej? łopatologicznie poproszę. chcecie jakieś screeny?

no i dzięki tak w ogóle.

jak możesz to podaj screen z Menadzera zadań oraz komendy tasklist /svc

prosze bardzo ale nie wiem czy to coś pomoże

http://romulus666.ogladaj.pl

zły screen wiersza poleceń, gdzie nie widac Usług

usługi , ■■■■ mać czemu ja na to nie wpadłem wcześniej.

Wielkie dzięki De Niro. Już po problemie. nie wiem , która z usług była winna bo wyłączałem je masowo ale jak mówiłem jakaś z tych odpowiedzialnych za net.