Svchost.exe 'beyond usual values'


(Marta) #1

od paru dni dało się zaobserwować, że system działa jakoś wolniej. rozumiem, ze na starcie ładuje wszystko, wiec to moze potrwać, ale uruchomienie przeglądarki już zaczeło być problemem - odniosłam ostatnio wrażenie, ze mogę isć zrobić spokojnie herbatę, a w tym czasie może przeglądarka zdąży się odpalić. jednym słowem - system zaczął poważnie mulić.

sprawdziłam w msconfig co jest uruchamiane z systemem, wyłączyłam IMO niepotrzebne i liczyłam, że będzie lepiej. ale dla własnego komfortu postanowiłam odbyć mój comiesięczny maraton skanowania systemu. zaczęłam od wwdc i tu juz pojawił się problem - komunikat o możliwej infekcji systemu, gdyż moja pamięć wirtualna svchost.exe jest 'beyond usual values'. zmartwiłam się mocno, zajrzałam do menedżera zadań i rzeczywiście - proces svchost na samej górze przy sortowaniu wg użycia pamięci i wartość ok 35tyś. ponadto w wwdc jest wykrzyknik w żółtym trójkąciku przy NetBIOS. kliknełam enable, reset kompa, pojawił się czerwony znaczek, więc tym razem disable i znowu reset i wróciło do żółtego znaczka, a jeśli mnie pamięć nie myli, zawsze był tam zielony, tak jak przy reszcie. poza tym martwi mnie duża ilość otwartych portów - jakoś nie wydaje mi się, żeby używane przeze mnie programy potrzebowały ich aż tylu. no, ale oto screen: http://img442.imageshack.us/img442/1756/wwdcvt1.jpg

tak więc sprawdziłam system CWShredder, wykrył niejaki CWS.MyToolbar czy jakoś tak. okazało się, że w IE zainstalował się jakiś taki pasek o tej własnie nazwie. odinstalowałam go chwilę wcześniej, więc tutaj tylko zrobiłam fix i w kolejnym skanowaniu juz go nie wykryło. takze uznalam problem za rozwiazany.

dalej odpaliłam ad-aware i tez znalazlo cos zwiazanego z tym toolbarem i ze po resecie usunie. wiec zresetowałam kompa, sprawdzilam ad-aware jeszcze raz i juz bylo ok.

potem spybot, ktory nic nie wykryl. i avira antivir pe classic, ktory wykryl niby jakies warnings, ale zadnych detection i wszystko ponoc ok.

potem jeszcze jakis a-squared, ktory ponoc do trojanow jest i ten z kolei wykryl Trace.Registry.WhenU.SaveNow i Adware.Win32.MyWebSearch.i. usunelam.

ale komp nadal muli, svchost nadal ma duze wartosci, wiec oto przedstawiam loga z HijackThis: http://wklej.org/id/eb1b5c4213 i prosze o pomoc : )


(Porchekarera) #2

Ja ci radze użyj SDfix w trybie awaryjnym. Wyłoncz przywracanie systemu. Odłoncz internet, Zdefragmentuj dysk, Przeskanuj i tyle daj potem loga z SDfix


(Dmirecki) #3

Pokaż log z ComboFix, potem będziemy kombinować :slight_smile:


(Marta) #4

log z ComboFix: http://wklej.org/id/b675936152


(jessica) #5

Nie masz żadnej widocznej infekcji.

jessi