Svchost.exe łączy się z innym komputerem

Witam. Niedawno poruszałem kwestie jednego problemu, tylko żeby się upewnić, że wszystko jest w porządku, a tymczasem pojawił się kolejny problem.

Postanowiłem pograć z kolegami tworząc sieć LAN przez hamachi. Więc może zaczne od prostego pytania, bo w Internecie są sprzeczne informacje. Czy Hamachi jest bezpiecznym programem?

Szczegóły: Grałem z dwoma kolegami. Z jednym, nie było żadnego problemu, a co do drugiego to w pewnym momencie firewall Comodo poinformował, że aplikacja system.exe próbuje się połączyć (bądź z nią próbuje się połączyć, nie pamiętam dokładnie a nie wiem czy jest różnica) i był podany adres IP, który był przypisany do hamachi tego kolegi. (teraz już w sumie nie jestem pewny czy to był adres hamachi tego kolegi, ale po prostu już mam pustke w głowie. Wiem, że wczoraj byłem tego pewny :stuck_out_tongue: ) Zezwoliłem, po krótkim wahaniu sądząc, że to jakiś standard, skoro chce się z nim łączyć to musze zezwalać. Wczoraj nie było więcej problemów. Natomiast dziś, przy drugim włączeniu komputera (nie wiem czemu nie przy pierwszym, uruchomienia nastąpiły kilka minut po sobie) firewall zakomunikował, że proces svchost.exe próbuje się połączyć z innym komputerem (znów nie jestem pewny, albo inny komputer próbuje uzyskać dostęp do svchost.exe). Tym razem już wolałem zablokować, odznaczyłem tylko opcje zapamiętania. Warto dodać, że autostart hamachi wyłaczyłem, nie używałem go w momencie tej próby połączenia z innym komputerem (jednakże zawsze przy starcie systemu sieć LAN automatycznie się uruchamia, z tego co wiem to normalne). Ta próba połączenia była nawiązywana już z mojego prywatnego adresu IP, a nie tego z hamachi. Bardzo proszę o fachowe informacje, przypuszczenia i sprawdzenie logów.

PS. Jeśli to wina hamachi, to czy odinstalowanie go teraz, czyni komputer bezpiecznym, czy konsekwencje dalej będą ponoszone?

Logi:

http://wklej.org/hash/f7b5f4ea8a0/

Extras:

http://wklej.org/hash/af01553fb7e/

Dodane 02.01.2013 (Śr) 20:17

Bardzo, bardzo bym prosił o pomoc ![-o<

Dodane 03.01.2013 (Cz) 16:58

Widzę, że nawet można prosić o pomoc… Jeśli jednak ktoś już zajął się problemem to przepraszam. Po prostu to dla mnie ważna sprawa.