Svchost.exe pobiera zbyt dużo pamięci - powyżej max RAMu

Witam,

szukam pomocy wśród osób które być może już ten problem rozwiązały a dotyczy on dużego zużycia przez proces svchost.exe pamięci. Mam 8GB Ram, Windows Vista. Podczas każdej próby aktualizacji lub instalacji oprogramowania komputer zawieszał mi się ( tak naprawdę b.wolno pracował). Zauważyłem, że dysk mocno pracuje. Później zorientowałem się, podczas monitorowania systemu, że pamięć fizyczna Ram nie jest wystarczająca i ciągle używany jest dysk do pomocy. Procesem który zajmował najwięcej pamięci jest svchost.exe który uruchamia bibliotekę cryptsvc.dll. Ten proces zajmuje ponad 13GB a pamięci mam 8. Podglądałem na innym komputerze ten proces i zużycie pamięci było niewielkie. Podmieniłem plik cryptsvc.dll ponieważ aktualny posiadał datę 2.6.2012 a powinien mieć z 2008 roku. Nic to jednak nie pomogło. Poszukałem wątki na forum jednak nie znalazłem nic z takim samym problemem, raczej podobne.

Cześć

Przeskanuj system programem Malwarebytes Anti-Malware aby wykluczyć ryzyko infekcji. Przy instalacji odznacz okres testowy.

reczne podmienianie plików wyrządzi ci jeszcze wieksze szkody;]

system zaktualizwaony w pełni sprawdz czy nie masz wirusów to raczej tego wina>:}

Może za bardzo zaufałem Avast’owi ( wersja domowa) dlatego nie podejrzewałem wirusa. Plik który był oryginalny ma zmienioną nazwę więc jestem w stanie przywrócić go użycia. Pod koniec tygodnia będę próbował zaproponowane przez Was rozwiązania.

Dodane 25.02.2013 (Pn) 16:01

Niestety nic się nie zmieniło. Proponowany program znalazł około 90 wirusów, trojanów itd. ale po usunięciu wszystkiego nadal sytuacja jest taka sama. Każda instalacja to blokowanie komputera od 30minut w górę.