Svchost.exe prawie 100% obciąża CPU


(Adam_Z) #1

Witam

Mam problem na laptopie z procesem svchost.exe. W jednym z przypadków proces ten ( svchost jako proces włączony jest kilka razy) powoduje czasem prawie 100% obciążenie CPU. Wykonałem loga, ale nie bardzo widzę jakieś problemy. Podaje loga ComboFix zgodnie z nowymi zasadmi:

http://www.wklej.org/id/95fdda14c7

Liczę na Waszą pomoc. Tak na marginesie przydałaby się jakaś szkółka czytania logów z ComboFix i HIJack.

Jeśli taka isteniej to dajcie znać. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


(M Zganiacz) #2

Wpisz svchost.exe w wyszukiwarkę forumową. Milion razy maglowany temat


(Adam_Z) #3

Niestety próbowałem i nie udało mi się znaleźc odpowiedzi na ten problem. Sugerowany wpis w rejestrze w kilku postach nie działał. Nadal jest taka sama sytuacja. Prosiłbym o przeanalziowanie loga czy nie ma tam jakiegoś "syfu". Jeśli jest potrzebny log HiJack to mogę też dodac. Siedzę nad problemem już kilka dni i bez rezultatu dlatego zgłosiłem się do Was o pomoc.


(Gutek) #4

Pobierz program SDFix

-


(Adam_Z) #5

Na początku dzięki dla Admin Gutek2222 za pomoc.

Zrobiłem jak zasugerowałeś. Jednak po uruchomieniu SDFix programik ciągle monituje mi brak plików, które powinienem rozpakowac w katalogu windows/system32, chodzi o pliki: command.com, autoexec.nt i config.nt. Jednak te pliki fizycznie tam są. Nie wiem co z tym zrobic. Nadpisałem je kilka razy ale dalej to samo. Najchętniej w pliku RunThis.bat usunął bym linijki sprawdzające obecnośc tych plików. Jednak nie wiem jakie będzie to miało konsekwencje i czy program nie "wysypie się" w jakimś krytycznym momencie. Swoją drogą myślałem, że pliki *.bat umarły bezpowrotnie. Proszę o sugestie co dalej.

Użytkownikowi Matek84 proponuje, aby zmienił Avatar bo z takimi odpowiedziami na forum na niego nie zasługuje.


(Gutek) #6

Zobacz - http://www.searchengines.pl/Error-16-bi ... 23055.html


(Adam_Z) #7

Wypróbowałem wszystkie podane w linku do forum możliwości. Najbardziej pasował mi wariant 3, ale niestety żadnej zmiany. Nadal SDfix "czepia się" o wymienione wcześniej trzy pliki. Postaram się coś poszukać na podanym przez Gutek2222 forum, ale jakby coś w międzyczasie się "urodziło" to proszę pisać :slight_smile:


(Gutek) #8

Brak lub uszkodzenie pliku svchost.exe - podmień przez konsolę - http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=14270

expand X:\i386\svchost.ex_ C:\Windows\system32\svchost.exe

X - litera Twojego napędu.


(Adam_Z) #9

Również podmiana pliku przez konsolę nie dała pozytywnego rezultatu. Próbowałem 2 razy tak na wszelki wypadek, ale niestety nadal jestem w tym samym miejscu. Taka uwaga treść podmiany powinna być bez pliku svchost.exe na końcu, czyli: expand X:\i386\svchost.ex_ c:\windows\system32\ .

W sieci jeśli chodzi o błędy związane z sdfix pojawiają się wszędzie te same odpowiedzi, jeśli komuś zależy mogę je opublikować. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?


(Adam_Z) #10

Nie znajdując sposobu "wyremowałem" z pliku *.bat sprawdzanie obecności plików w windows/system32. Efekt - test został przeprowadzony. Na ile skutecznie tego nie wiem. Najważniejsze, że raport został wygenerowany i może coś więcej się dowiemy. Raport sdfix: http://www.wklej.org/id/49c207425b. Proszę o analizę.


(system) #11

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> OK >>> wyszukaj usługę "HP Network Devices Support" >>> prawy klik -> Właściwości >>> Typ uruchomienia -> ustaw na "Ręczny" >>> Zastosuj >>> OK


(Adam_Z) #12

Chyba to jest to. Na razie proces svchost.exe który obciążał CPU się nie pojawia =D>. Będę monitorował kompa jak pojawi się coś zaraz dam znać :o . Pozdrawiam i dzięki :smiley: .