Svchost

Stary temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 633#692633

I co ci chodzi. Kupiłem sobie legalnego windowsa to ma jakieś problemy.

Czytaj do końca. Napisałem, że nie sprawdzałem czy to że muli zależy od tego, że jest to legalny windows czy nie.

Jak samo wskazuje mam legalnego windowsa.

Nawet w logu z HiJack na górze widać, że mam IE 7 a IE 7 nie da się zainstalować na piracie.

A wiesz, że inni także zapytali?

Poszukaj 8)

Jak to nie? A myślisz, że 585296 postów to dla kogo pomogliśmy :slight_smile:

No to jak masz zastrzeżenia do decyzji Moderatora to pisz do niego ponieważ może ktoś nie ma ochoty słuchać publicznie Twoich aluzji.

Ehhh widze, że jesteś bardziej uprzejmy ale w temacie który jest w linku napisałem, że czytałem inne tematy :stuck_out_tongue_winking_eye: i u mnie występują te same objawy ale przyczyny są widocznie inne niż u nich ponieważ nic nie pomaga.

nie ma to jak dużo info. Jakie objawy. Jakie przyczyny. I ci nie pomoaga ? :wink:

Te same objawy czyli svchost.exe 100 % CPU. Przyczyną było zmiana cd-keya (tak sądze) z pirackiego na oryginalny (wreszcie legalny windows :stuck_out_tongue_winking_eye: nie licząc starego 95 :P) i wtedy to się zaczeło. Najpierw svchost 100% później windows się nie uruchamiał. Restartował się zaraz po zniknięciu loga windows. Po reinstalce to samo.

Czyli nadal prawie żadnych szczegółów :roll:

  • Zmieniałeś coś w BIOSie?

  • Sprawdzałeś podłączenie zasilacza itp.?

  • Sprawdzałeś temperatury podzespołów?

  • Jaka konfiguracja komputera?

  • Zawsze tak się dzieje?

itp. itd. ale widzę, że prawie żadnej inicjatywy aby rozwiązać swój porblem skoro nawet nie opisujesz dokładnie problemu…

11.09.2006 9.00-0.00

Komputer działa bezproblemowo

12.09.2006 9.00-16.00

Komputer działa bezproblemowo

12.09.2006 ok 16.30

Zmiana cd-keya przez ten wbudowany program do aktywacji.

12.09.2006 po 17.00

Svchost 100%

12.09.2006 ok. 21.00

Format C: & Install windows

12.09.2006 ok. 22.00

To samo svchost 100%

I tyle nic nie zmieniałem.

Możesz nam napisać ? :wink:

Nie :stuck_out_tongue_winking_eye: nawet by mi do głowy nie przyszło :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jak wyżej :stuck_out_tongue_winking_eye:

Asus P4PE-X bios 1007 (czyli najnowszy do tej płyty ;P)

Intel Celeron 2,4 GHz

256 MB RAM (nie wiem na ilu MHz teraz pracuje bo w biosie mam auto)

Radeon 9200

Dysk Maxtor 40 GB i Samsung 80 GB

stacja dyskietek i nagrywarka :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po restarcie tak. Teraz zauważyłem że ten svchost się uspokoił bo go kilka razy zabiłem ;P.

I jeszcze jedno Windows Update mi nie działa tj. na tym starym windowsie kiedy miałem pirata i po zmianie na legal cd-key strona działała normalnie. Teraz ten pasek “Sprawdzanie jakich aktualizacji nie masz” czy jakoś tak idzie i idzie i nie chce się skończyć.

Więc posprawdzaj temperatury i podłączenia. No i daj logi …

Logi a ja idę sprawdzić :stuck_out_tongue_winking_eye:

Logi czyste (Silent troszeczke ucięty, ale prawdopodobnie czysty) :slight_smile:

Czekamy na temperatury :slight_smile:

kosmetycznie :

Otwórz notatnik i wklej :

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom w awaryjnym.

Właściwości czujnika

Typ czujnika Asus ASB100 Bach (SMBus 2Dh)

Nazwa płyty głównej Asus P4B / P4PE

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Procesor 55 °C (131 °F)

Maxtor 6E040L0 49 °C (120 °F)

SAMSUNG SV0802N 45 °C (113 °F)

Wentylatory

Procesor 3027 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.55 V

Aux 1.55 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.16 V

+12 V 11.97 V

-12 V -11.89 V

-5 V -4.50 V

Trochę ciepło masz - procek - 55 % stopni to ciut za duzo. Jakie masz wiatraki ?

Dyski też troszkę ciepłe.

Nie mam pojęcia ;P. Takie jak wmontowali odrazu takie mam ;P.

A to nie to jak wcześniej chodziło bez problemowo a pamiętam że też takie temperatury były.

Przeczyść te wiatraczki (przedmuchaj) :slight_smile:

Wszystko co mam w środku było wydmuchane (bez skojarzeń ;P) jakieś 2 tygodnie temu. Wentylatorek też, odkręcałem bo pastą procesor chciałem posmarować.

Hmm wracając do tematu. Wiem jaka jest tego przyczyna. Aktualizacje.

Gdy wchodzę na windows update svchost nagle podskakuje do 100%. Nawet jeśli poczekam aż svchost spadnie do 0% strona z aktualizacjami mi się nie otwiera. To samo jest gdy mam uruchomione Automatyczne aktualizacje (a miałem) to svchost też idzie do 100%. Więc teraz zaczynamy tak jakby od nowa ;P. Czemu tak jest ;P?

To chyba normalne, że przy instalowaniu poprawek do systemu, system troche muli… Zainstaluj wszystkie poprawki, które się automatycznie pobierają - powinno wrócić do normy :slight_smile:

W tym problem że nie chcą się pobrać a raczej zainstalować. Windows Update nie działa. A przy automatycznych niby pobiera ale wiesza się podczas instalacji(nie windows tylko okienko postępu instalacji)