Świąt ciąg dalszy

Zapewnie niewielu wie, że 2 maja jest Dniem

Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84 … j_Polskiej

Polonii i Polaków za Granicą

Światowy Dniem Walki z Homofobią

kilka danych na temat naszej symboliki narodowej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Polski

Ja nie wiedziałem :oops: :oops: Dowiedziałem się dzisiaj (czyli 2 maja :stuck_out_tongue: ) z TV :smiley: hehe pewnie jest więcej takich jak ja chociarz może się mylę :smiley:

:? Ja nie wiedziałem ale troszkę to święto takie nadymane a nawet, rzekłbym, na siłę. :wink: Wg mnie kompletnie niepotrzebne. Ciekawe czy gdzieś inne kraje obchodzą podobne święta?

tak

:hmmm: A jak je niby trzeba obchodzić? Trzeba wywiesić flagę czy nią pomachać jakoś tak na pokaz? A może trzeba coś poczytać o tym dlaczego biały i czerwony…

Święto kompletnie - wg mnie - bez sensu.

stachan to podziękuj za to święto panu prezydentowi Aleksandrowi K.

Szacunek dla flagi narodowej ,godła i hymnu to rzeczy bardzo ważne.

Związane są one z naszą historią. Święto flagi państwowej -jasne ,że jest potrzebne. Wiedziałam

Widać to zwłaszcza na demonstracjach, gdzie pyskujące pospólstwo i tłuszcza mieszczańska wypisuje na flagach swoje żądania w ramach postawy roszczeniowej wobec państwa, które po frajersku jest państwem opiekuńczym. Widać to również na meczach ligowych. Tam zwłaszcza szacunek dla flagi i hymnu jest powalający na kolana. Tworząc takie święto z pewnością przemówimy do rozsądku takim ludziom.

Nie sztucznym świętem i obłudą wyrabiać należy szacunek ale zmianą mentalności.

Stachan napisał – Widać to zwłaszcza na demonstracjach, gdzie pyskujące pospólstwo i tłuszcza mieszczańska wypisuje na flagach swoje żądania w ramach postawy roszczeniowej wobec państwa, które po frajersku jest państwem opiekuńczym. Widać to również na meczach ligowych. Tam zwłaszcza szacunek dla flagi i hymnu jest powalający na kolana. Tworząc takie święto z pewnością przemówimy do rozsądku takim ludziom.

Nie sztucznym świętem i obłudą wyrabiać należy szacunek ale zmianą mentalności.

Powaliłeś mnie na glebę swoim wywodem . A wszystko to co napisałeś zaczyna się od robienia zadymy na forum.

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

to co udało mi się znaleść :slight_smile:

Aruba

Uzbekistan

USA

Samoa

Suazi

Szwecja

Wyspy Owcze

Liberia

Turkmenistan

Rosja

Wyspy Alandzkie

jak ktoś wie, to niech też dopisze :slight_smile:

Jeżeli takie jest również zdanie moderatorów to proszę o usunięcie mojego postu. Ale skoro jest to forum to trudno tutaj nie publikować swoich poglądów. A jeśli są kontrowersyjne to już nie moja wina. Taka jest zaleta wolności słowa. Nikogo nie chciałem urazić.

karo

stachan

spokój mi tu ma być - przedstawiliście swoje zdanie i nie chce tu pyskuwek :!:

tylko rzeczowe wypowiedzi

ankieta ma ważność 1 dzień i będę chciał zrobić podsumowanie, więc proszę nie dopuścić do tego, żeby moderatorzy zamknęli ten temat przez wojny :slight_smile:

Dziękuję bardzo

ale bezsensowne święto :lol: jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli w naszym kraju co najmniej 2 święta na tydzień :lol:

to mnie pozytywnie rozwaliło :lol:

nie mówię że nie trzeba pielęgnować patriotyzmu, zwłaszcza u młodych ludzi, ale bez przesady :roll:

dzień lasu i forumowiczów :smiley: Proponuje :piwo:

Ja o tym święcie wiedziałem, oczywiście jak na Polaka przystoi.

Uważam również, iż nie jest to święto niepotrzebne.

O takich rzeczach powinno się pamiętać.

flaga-orzel.gif

gwoli uściślenia

to co wkleił DeViL jest:

http://www.prezydent.pl/x.node?id=70

w kraju obowiązuje biało czerwona bez godła. Wszelkie jej modyfikacje (np. godło po środku, napisy itp.) są niedozwolone i świadczą o niewiedzy i braku poszanowania dla symboli narodowych :frowning:

Dokładnie, u mnie na budynku mieszkalnym wisi polska flaga, moim zdaniem obywatele powinni eksponować flagi narodowe szczególnie w takich dniach jak wczoraj, dziś i jutro.

święto nie potrzebne

co to za święto :stuck_out_tongue: yyyyyyyh

Zanim zobaczyłem ten temat, to już wiedziałem o tym święcie :slight_smile: