Świąt ciąg dalszy

no sorry, ale jak można zapomnieć o fladze :roll:

Chyba nie zrozumiałeś co chciałem przkazać, a mianowicie chodziło mi o pamiętaniu flagi :? lecz jej święto poprzedzające dzień 3 Maja.

PRZEPRASZAM----Stachana !!

Chciałam tylko zaznaczyć związek pomiędzy brakiem poszanowania symboli narodowych ,brakiem znajomości ojczystej historii a póżniejszymi konsekwencjami . Zwłaszcza u młodzieży.

Zapewne jutro pojawi się topic o Konstytucji :smiley: Ale to dobrze, że userzy pamiętają.

Słyszałem ostatnio, że flagi z Godłem powinno wieszać się tylko na ważnych Instytucjach Państwowych. Mówiono o tym we wczorajszym “Teleexpresie” :slight_smile:

Podsumowanie

Ankieta miała odpowiedzieć na pytanie - jak to jest ze znajością nowych świąt państwowych, czy je znamy, rozumiemy.

Dość mizerny udział userów pozwoli jedynie na przedstawienie zarysu opartego na ich wypowiedziach, również z innych mediów i własnych doświadczeniach.

Większość młodych ludzi zna nowe święto, jednak część z nich ma kłopoty z jego interpretacją.

Pierwszy problem polega na niewiedzy jak je obchodzić - winą za ten stan rzeczy należy obarczyć naszych ustawodawców, za nieprzeprowadzenie kampanii informującej

drugi wynikający z pierwszego (niedoinformowanie) polega na braku zrozumienia ideii święta i jego racji istnienia - część ludzi nie widzi w tym święcie sensu - wynika z tego, że w Polsce nie jest kładziony nacisk na edukację młodego pokolenia odnośnie podstaw każdej państwowości (ciekawe kto zna wszystkie zwrotki hymnu państwowego). Dziwić to może, gdyż przed akcesją niektóre ugrupowania polityczne straszyły zanikiem tożsamości narodowej.

Mimo tego większość ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że symbole narodowe trzeba szanować, niestety nie widać tego na stadionach i demonstracjach, a i nie żadko w instytucjach państwowych (popisane flagi, zniszczone, wypłowiałe, brudne, traktowanie flag jako chust, transparentu itp.).

  1. każde nowe święto ustanowione przez państwo powinno być szeroko prezentowane obywatelom, informując o jego ideii i podstawach obchodzenia

  2. w szkołach powinien być kładziony większy nacisk na edukację o symbolach narodowych i jak należy je szanować

Tym samym - jako topic okazjonalny - zamykam