Świdaectwo ukonczenia szkoły -wpłata na komitet rodzielski


(L.B.G.) #1

Jestem w staniej klasie technikum , w przyszłym tygodniu muszę wypełnić obiegówkę w której jest również wpis o komitecie rodzicielskim.czy wie ktoś z was czy ta opłata jest obowiązkowa?Jeżeli nie to prosił bym podanie jakiś aktów prawnych.


(Cedar) #2

Nawet nie chciało Ci się chwilkę poszukać:

http://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/ ... 07107.html

http://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/ ... 67424.html

http://www.google.pl/search?source=ig&h ... =&gs_rfai=

Która to klasa? :stuck_out_tongue:


(L.B.G.) #3

Odbije piłeczkę , tobie się nawet nie chciało przeczytać tego co wkleiłeś :wink: i z którego to jest roku , nie ma ochoty machać przed dyrektorką jakimiś wypisami z forum z 2006 roku.

"Na koniec zasugerowała, że szkoła ma dużo chętnych

> i – uwaga cytat - „na moje miejsce mogła przyjąć kogoś innego”


(Cedar) #4

Umiesz czytać ze zrozumieniem to co jest pod tymi linkami? Uważasz, że szkoła ma prawo nie przyjąć kogoś bo nie wpłacił na komitet i przyjmujesz za obowiązującą opinię jakiejś "pani sekretareczki"? Szkoła może tylko warunkować przyjęcie ucznia jego wynikami z poprzedniej szkoły ale nie statusem materialnym bądź tym czy została uiszczona wpłata na KR bo te pieniądze nie należą do szkoły i nie ma prawa nimi dysponować anie się o nie dopominać. To że są to informacje z 2006 roku nic nie zmienia - te same przepisy nadal obowiązują. Dziwię się, że kończysz technikum a nie rozumiesz tekstu pisanego.


(L.B.G.) #5

To ty się naucz czytać ze zrozumieniem!

po pierwsze Prosiłem o podanie jakiegoś aktu prawnego.

po drugie ja kończę tą szkolę, to co mnie obchodzi

"Szkoła może tylko warunkować przyjęcie ucznia jego wynikami z poprzedniej szkoły "


(skrzek) #6

wątpie by był na to akt prawny - KR jest dobrowolną (nie obowiązkową) opłatą


(Cedar) #7

Szkoła nie może warunkować przyjęcia ucznia od jakichkolwiek wpłat oraz nie ma prawa do niewydania świadectwa z powodu nieuregulowania jakiś wpłat.

Nadal nie chce Ci się poszukać tego co masz pod ręką:

http://e-prawnik.pl/forum/biznes/prawo- ... y-nie.html

http://e-prawnik.pl/forum/biznes/prawo- ... elski.html

http://www.google.pl/search?num=30&hl=p ... na&spell=1

Szczegółów doszukaj sobie sam, bo widzę, że trzymasz się swojego błędnego stanowiska ale pomyśleć sam nie chcesz.


(Maciejboss) #8

miałem podobna sytuacje,wychowawczyni nie chciała przyjmować obiegówek jak nie zapłaciliśmy na komitet,ale powiedziałem jej że musi bo to jest dobrowolna wpłata i trochę się zdenerwowała,ale dlaczego mam płacić skoro z komitetu nic nie mam,u każdego nauczyciela trzeba płacić za ksero i papier,wyjścia na wycieczki też trzeba płacić to komitet to jakby dodatkowe premie dla nauczycieli


(fiesta) #9

Czy Ty się słyszysz (czy ewentualnie czytasz to co napisałeś :stuck_out_tongue: ), bo większej bzdury to nie słyszałem. O tym na co wydawane są środki pieniężne decyduje Rada Rodziców. Środki te w zdecydowanej większości wydawane są na nagrody, zapomogi dla uczniów, potem ewentualnie zakup pomocy dydaktycznych, ewentualnie dofinansowanie do wycieczek również "nagrodowych". Żaden nauczyciel nawet nie widzi grosza z tych pieniędzy, więc za bardzo nie wiem o jakiej premii bredzisz.

Składki na Radę Rodziców nie są obowiązkowe, ale wątpię czy znajdziesz na to konkretny zapis prawny.

Każda rada ma swój status, oto wyjątek z jednego z nich:


(Kpc21) #10

Jest to opłata nieobowiązkowa i te karty obiegowe to tylko straszenie. Ja w gimnazjum przez 2 lata ani razu nie płaciłem (mimo że opłata była "obowiązkowa" - teraz też nie zamierzam), a świadectwa dostawałem.

Akt prawny?

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0050580504

Świadectwo wydaje się i tyle. Nie ma znaczenia czy ktoś ureguluje swoje zobowiązania wobec szkoły, czy nie.


(Szczepaniakpila) #11

Moja kuzynka jest nauczycielką w gimnazjum i wg. niej wpłata na komitet rodzicielski nie jest obowiązkowa. Powiem Tobie szczerze że kwota ta jest wydawana najczęściej na "kawe" dla nauczycieli i obiad na który jadą nauczyciele np. po zakończeniu roku szkolnego itd..