Świdaectwo ukonczenia szkoły -wpłata na komitet rodzielski

Jestem w staniej klasie technikum , w przyszłym tygodniu muszę wypełnić obiegówkę w której jest również wpis o komitecie rodzicielskim.czy wie ktoś z was czy ta opłata jest obowiązkowa?Jeżeli nie to prosił bym podanie jakiś aktów prawnych.

Nawet nie chciało Ci się chwilkę poszukać:

http://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/ … 07107.html

http://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/ … 67424.html

http://www.google.pl/search?source=ig&h … =&gs_rfai=

Która to klasa? :stuck_out_tongue:

Odbije piłeczkę , tobie się nawet nie chciało przeczytać tego co wkleiłeś :wink: i z którego to jest roku , nie ma ochoty machać przed dyrektorką jakimiś wypisami z forum z 2006 roku.

"Na koniec zasugerowała, że szkoła ma dużo chętnych

> i – uwaga cytat - „na moje miejsce mogła przyjąć kogoś innego”

Umiesz czytać ze zrozumieniem to co jest pod tymi linkami? Uważasz, że szkoła ma prawo nie przyjąć kogoś bo nie wpłacił na komitet i przyjmujesz za obowiązującą opinię jakiejś “pani sekretareczki”? Szkoła może tylko warunkować przyjęcie ucznia jego wynikami z poprzedniej szkoły ale nie statusem materialnym bądź tym czy została uiszczona wpłata na KR bo te pieniądze nie należą do szkoły i nie ma prawa nimi dysponować anie się o nie dopominać. To że są to informacje z 2006 roku nic nie zmienia - te same przepisy nadal obowiązują. Dziwię się, że kończysz technikum a nie rozumiesz tekstu pisanego.

To ty się naucz czytać ze zrozumieniem!

po pierwsze Prosiłem o podanie jakiegoś aktu prawnego.

po drugie ja kończę tą szkolę, to co mnie obchodzi

"Szkoła może tylko warunkować przyjęcie ucznia jego wynikami z poprzedniej szkoły "

wątpie by był na to akt prawny - KR jest dobrowolną (nie obowiązkową) opłatą

Szkoła nie może warunkować przyjęcia ucznia od jakichkolwiek wpłat oraz nie ma prawa do niewydania świadectwa z powodu nieuregulowania jakiś wpłat.

Nadal nie chce Ci się poszukać tego co masz pod ręką:

http://e-prawnik.pl/forum/biznes/prawo- … y-nie.html

http://e-prawnik.pl/forum/biznes/prawo- … elski.html

http://www.google.pl/search?num=30&hl=p … na&spell=1

Szczegółów doszukaj sobie sam, bo widzę, że trzymasz się swojego błędnego stanowiska ale pomyśleć sam nie chcesz.

miałem podobna sytuacje,wychowawczyni nie chciała przyjmować obiegówek jak nie zapłaciliśmy na komitet,ale powiedziałem jej że musi bo to jest dobrowolna wpłata i trochę się zdenerwowała,ale dlaczego mam płacić skoro z komitetu nic nie mam,u każdego nauczyciela trzeba płacić za ksero i papier,wyjścia na wycieczki też trzeba płacić to komitet to jakby dodatkowe premie dla nauczycieli

Czy Ty się słyszysz (czy ewentualnie czytasz to co napisałeś :stuck_out_tongue: ), bo większej bzdury to nie słyszałem. O tym na co wydawane są środki pieniężne decyduje Rada Rodziców. Środki te w zdecydowanej większości wydawane są na nagrody, zapomogi dla uczniów, potem ewentualnie zakup pomocy dydaktycznych, ewentualnie dofinansowanie do wycieczek również “nagrodowych”. Żaden nauczyciel nawet nie widzi grosza z tych pieniędzy, więc za bardzo nie wiem o jakiej premii bredzisz.

Składki na Radę Rodziców nie są obowiązkowe, ale wątpię czy znajdziesz na to konkretny zapis prawny.

Każda rada ma swój status, oto wyjątek z jednego z nich:

Jest to opłata nieobowiązkowa i te karty obiegowe to tylko straszenie. Ja w gimnazjum przez 2 lata ani razu nie płaciłem (mimo że opłata była “obowiązkowa” - teraz też nie zamierzam), a świadectwa dostawałem.

Akt prawny?

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0050580504

Świadectwo wydaje się i tyle. Nie ma znaczenia czy ktoś ureguluje swoje zobowiązania wobec szkoły, czy nie.

Moja kuzynka jest nauczycielką w gimnazjum i wg. niej wpłata na komitet rodzicielski nie jest obowiązkowa. Powiem Tobie szczerze że kwota ta jest wydawana najczęściej na “kawe” dla nauczycieli i obiad na który jadą nauczyciele np. po zakończeniu roku szkolnego itd…