Świecąca myszka

czy ktos wie czy mozna a wyłaczyc aby nie swieciła po wyłączeniu kompa mam biosa 3.31a płytę główna K7S8X a myszkę A4Tech

dzieki

Kup listwę zasiląjącą z wyłacznikiem . Wtedy odetniesz czałkowicie zasilanie

jednym przyciskiem.

Ja mam to samo :smiley: nic nie zrobisz bo do płyty głównej jest stale dostarczane zasilanie i dlatego się świeci jak masz listwe to na noc ją wyłączaj i tyle :lol:

Ale wtedy bateryjka od podtrzymywania ustawień biosu się szybciej wyczerpie.

:co: :co: :co: Możesz wytłuczamczyć o co Ci chodzi bo nie bardzo czaje :frowning:

Nukem mówi o tym,że przy włączonej listwie płyta do podtrzymania pamięci pobiera prąd z zasilania,a nie z baterijki. Więc gdy listwe się wyłączy,płyta przechodzi na pobór prądu z bateryjki.

Bateria na płycie głównej służy do zasilania biosu i jest niezależna od zasilania komputera.

Tak że spokojnie można wyłączyć komp na listwie i nie wpływa to na żywotność bateri.

Tyle tylko że jak odetniesz całkowicie zasilanie nie będzie ładowana i prędzej wysiadzie, a co zatym idzie bois też… Ale spoko, zanim sie to stanie minie parę lat . :smiley:

Ps. Sorry trochę namieszałem . Bateria będzie ładowana w czasie normalnej pracy.

Bateria nie jest ładowana przez komputer.

Tak jak pisałem jest to samodzielne źródło energi,wyczerpie się i się wymienia.

Ach. Czyli jeszcze więcej namieszałem. :smiley: :smiley:

Ale masz problem. :hahaha: Taka bateryjka kosztuje w sklepie 4 zł i wystarcza co najmniej na dwa, trzy lata.