Świeży komputer bez powodu zaczyna wolno pracować

Witam!

Otóż jakiś czas temu (5 miesięcy) kupiłem nowy sprzęt, sam go składałem.

Wczoraj normalnie użytkowałem, wszystko grało jak zawsze. Dzisiaj rano włączam komputer, lecę do mycia, ogarnąłem się (minęło ze 30 minut) a komputer dalej stoi na etapie (uruchamianei systemu windows, posiadam windows 7) kiedy go zrestartowałem wyskoczyło zapytanie czy chce go włączyć normalnie czy ma on sam się włączyć i zdiagnozować problem i go naprawić. Wybrałem tą drugą opcję, po angielsku był proces naprawy, trwał trochę czasu. Pisało że jeżeli poskutkował to komputer włączy się normalnie, kiedy się zrestartował po tej naprawie, znowu miałem wybrać czy ma szukać tego problemu czy włączyć normalnie. tym razem wybrałem opcję normalnego włączenia, minęło około 15 minut włączył się ale…

na początku wyskoczyło takie okno “instalacja oprogramowania sterownika” (nigdy podobnego nie widziałem): http://www.imagebanana.com/view/hbxa86cx/kommp.jpg

Co mogło być przyczyną? jak sprawdzić czy wszystko jest ok? MArtwię się ponieważ w komputer zainwestowaliśmy ponad 3500zł…

czekam na pomoc, dzięki

Moim zdaniem nie powinieneś się przejmować wyłożoną kasą w sprzęt bo to wygląda mi to na problem natury oprogramowania. Na twoim miejscu zrobiłbym reinstalacje systemu, bo według mnie naprawianie ,po takich przeżyciach z systemem, nie ma sensu. :slight_smile:

hmm ale wtedy zniknął mi wszystkie dane i pliki które mam na komputerze? Czy reintalacja to po prostu nałożenie na siebie plików systemu i pliki zostaną ?

To zgraj na płytke lub pendrive najwazniejsze dane