Świeży system, nowy pc - ciągłę bsdos'y

Witam,

na stosunkowo świeżym PC z win 7 home 64 (org.) cały czas wyskakują mi blue screeny. Nie pamiętam już jakie komunikaty były na początku, ale chodziło o sterowniki od karty, więc je zaktualizowałem.

Od dawna, jak widać na screenie już nie zapisuje bsdos’ow ale najczęściej są to błędy 0x0000001E ewentualnie inna literka i cyfra na końcu.

Zazwyczaj blue screen wywala jak w przeglądarce przeglądam tvn24 i odtwarzam jakiś news z filmikiem. W grach i wszystkim innym hula aż miło. Flasha też aktualizowałem, wyłączyłem również przyspieszenie sprzętowe dla flasha.

costam.jpg

0x0000001E - KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Jądro systemu wykryło niedozwoloną

instrukcje procesora. Może wystąpić z podobnych powodów, co błąd 0x0000000A lub

z powodu uszkodzonej pamięci.

Rozwiązanie:

  • Uaktualnij oprogramowanie (sterownik), które spowodowało błąd.

  • W Biosie wyłącz cashing oraz shadowing.

-Sprawdź pamięć odpowiednim programem diagnostycznym.

0x0000000A - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - Błąd ten pojawia się najczęściej poprzez działanie

złego sterownika lub niezgodności sprzętu lub oprogramowania . Oznacza on, że w

trybie jądra proces próbował uzyskać dostęp do innego procesu, podczas gdy sam miał

niższe uprawnienia IRQL od tego drugiego. To jest zabronione.

Rozwiązanie:

-Użyj ostatniej znanej dobrej konfiguracji lub przywracania systemu.

-Uaktualnij sterownik, którego dotyczy problem .

0x0000007E - SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Nie przechwycono

wyjątku obsługi błędów generowanego przez wątek systemowy. Problemem może być

wadliwy sterownik, oprogramowanie, niezgodność sprzętowa lub uszkodzona usługa

systemowa.

Rozwiązanie:

-Przyczyny należy szukać w dzienniku podglądu zdarzeń.

-W przypadku sterownika lub oprogramowania należy je uaktualnić.

-Uaktualnij Bios

W biosie (mam uefi) nie znalazłem czegoś takiego. Poza tym wszystkie sterowniki aktualne. A systemu do miesiąca wstecz nie mogę cofnąć, wtedy było jeszcze ok. A naprawa systemu z płytki pomoże ? czy raczej nie znajdzie problemów, bo zawsze musi problem znaleźć… ;|

Sprawdzałeś pamięci czy masz 2 takie same kości? Robiłeś testy? Zaktualizowałeś wszystkie sterowniki?

KONIECZNIE zaktualizuj stery do grafiki.

System mam taki jak pisałem w 1 poście… win 7 home. Komp nowy, kości takie same, błędów nie mają wyprzedzając pytanie. I tak jak pisałem w 1 i 2 poście sterowniki aktualne.

To spróbuj starsze. Przyczyna gdzieś jest. Na 90% sądzę że jest to albo grafika albo dźwięk.

Dziwi mnie, że przy maksymalnym obciążeniu chodzi normalnie. A na zwykłej przeglądarce się wywala…

Dodane 25.02.2013 (Pn) 11:45

Na starszych sterownikach 2 razy więcej bsdosów niestety i praktycznie na każdym kroku. Może być tak, że nowa karta uszkodzona, czy dalej szukać winy w sterach?