Switch 16 gniazd gigabajtowy

(Kosor1) #1

Witam

CHcę w domu połczyć przewodami (juz położone) komputry, dukarkę, Tv.

Zależy mi na szybkości ponieważ chcę też udostępniać filmy HD w sieci.

Jaki dobry switch na 16 portów byście polecali ?

(Cedar) #2

Nie masz czasami na myśli giga bitowego? Gigabajtowy to troszkę drogi będzie i jakiś światłowód by pewnie lepiej pasował;-)

(bachus) #3

Do domu w całkiem znośnej cenie tp np. 1410-16G (HP) - switch jest bardzo kompaktowy a w pudełku i tak ma blachy do montażu w pełnowymiarowej szafie - jak poszukasz, do znajdziesz w cenie poniżej 500zł. Ważne, one wyjątkowo mało ciągną (najczęściej poniżej 10W).

Tu masz pełną specyfikację, jak musisz go gdzieś wciśnąć:

http://h30094.www3.hp.com/product/sku/10256671/mfg_partno/J9560A

(Michalk001) #4

Pytanie za sto punktów. Czy urządzenia, które chcesz podłączyć mają gigabajtowe gniazda? Jeżeli nie to szkoda wydawać pieniędzy na droższego switcha. 100MB starczy do materiałów HD. 

(Cedar) #5

Ty też masz problem z jednostkami?

Znasz popularne/domowe urządzenie z portami giga bajtowymi?

O jakich 100MB piszesz? Materiał (film HD) o rozmiarze 100MB będzie bardzo króciutki…

(bachus) #6

10MB/s w dzisiejszych czasach to nawet w domu nie jest zadowalająca prędkość, szczególnie w dobie materiałów HD i gdzie zwykły AP wyciąga ponad 100Mb/s. Jasne, można za grosze wsadzić switcha 100Mb i zobaczyć, czy nie robi się wąskie gardło ale z własnego doświadczenia wiem, że dużo przyjemniejsze jest przenoszenie backupów, czy kilku GB przy wydajności ~100MB/s, niż 10MB/s.