Switch 16 gniazd gigabajtowy

Witam

CHcę w domu połczyć przewodami (juz położone) komputry, dukarkę, Tv.

Zależy mi na szybkości ponieważ chcę też udostępniać filmy HD w sieci.

Jaki dobry switch na 16 portów byście polecali ?

Nie masz czasami na myśli giga bitowego? Gigabajtowy to troszkę drogi będzie i jakiś światłowód by pewnie lepiej pasował;-)

Do domu w całkiem znośnej cenie tp np. 1410-16G (HP) - switch jest bardzo kompaktowy a w pudełku i tak ma blachy do montażu w pełnowymiarowej szafie - jak poszukasz, do znajdziesz w cenie poniżej 500zł. Ważne, one wyjątkowo mało ciągną (najczęściej poniżej 10W).

Tu masz pełną specyfikację, jak musisz go gdzieś wciśnąć:

http://h30094.www3.hp.com/product/sku/10256671/mfg_partno/J9560A

Pytanie za sto punktów. Czy urządzenia, które chcesz podłączyć mają gigabajtowe gniazda? Jeżeli nie to szkoda wydawać pieniędzy na droższego switcha. 100MB starczy do materiałów HD. 

Ty też masz problem z jednostkami?

Znasz popularne/domowe urządzenie z portami giga bajtowymi?

O jakich 100MB piszesz? Materiał (film HD) o rozmiarze 100MB będzie bardzo króciutki…

 

10MB/s w dzisiejszych czasach to nawet w domu nie jest zadowalająca prędkość, szczególnie w dobie materiałów HD i gdzie zwykły AP wyciąga ponad 100Mb/s. Jasne, można za grosze wsadzić switcha 100Mb i zobaczyć, czy nie robi się wąskie gardło ale z własnego doświadczenia wiem, że dużo przyjemniejsze jest przenoszenie backupów, czy kilku GB przy wydajności ~100MB/s, niż 10MB/s.