Switch,neostrada etc

A więc tak mój problem polega na tym że posiadam z rodzeństwem 3 komputer które są podłączone do switcha i czy musi tak być że mój komputer na którym jest zainstalowana neostrada,podłączony modem musi chodzić po to aby oni mogli swobodnie korzystać z internetu.

Czy jest jakiś sposób na to??

Ta, kupić sobie router ADSL do neostrady i wstawić go w miejsce komputera z zainstalowaną neo. Możesz też kupić liveboxa :smiley:

Kup sobie router z możliwością podłączenia kilku komputerów.

Ja posiadam TD-W8910G i jednocześnie można podłączyć 4 komputery kablem. Wtedy nie musisz mieć włączonego komputera :wink:

Pozdrawiam!

P.S - liveboxa nie polecam…

Jaka cena routera??

Za mój buliłem 160zł, ale w porównaniu z liveboxem - hah, w jakim porównaniu? Ale ja kupowałem w Komputroniku ;p

Ogólnie dobrze działa, troszkę się grzeje ale ogólnie jest OK :wink:

Tak musi, ponieważ twój komputer udostępnia połączenie sieciowe i jednocześnie robi za router w tym momencie. Jedyne pozbycie się problemu, to jak pisali koledzy, kupno routera z wbudowanym modemem adsl lub jeśli twój modem ma już wyjście RJ-45 to potrzebny Ci będzie jedynie router bez modemu. Najlepiej podaj model modemu.

Co do cen routerów z wbudowanym modem adsl to jeśli Ci nie zależy na bezprzewodowej łączności to ceny są w granicach 80 - 120zł. Ceny routerów z możliwością udostępniania połączenia bezprzewodowo takie najzwyklejsze wahają się w cenach +/- 150 - 200 zł a bardziej zaawansowane czy też bardziej wypasione od 250 zł i więcej :slight_smile:

Pozdrawiam!

Model modemu to Sagem fast 800

Czyli potrzebny ci Ruter z modemem ADSL anex A!