Switch nie udostępnia internetu na wszystkie komputery

Witam! mam taki problem, że switch nie udostępnia Internetu na wszystkie podpięte komputery. Neta mam z Multimedii, a do switcha podpięte są: pecet z windows xp i laptop z windows 7. Oba systemy w wersji professional. Najpierw było tak, że internet był na pececie, a na laptopie była sieć niezidentyfikowana. Odłączyłem listwę i modem i switch zresetowały się równocześnie. Teraz jest tak, ze na laptopie internet jest normalnie zaś na pececie nie… Jakieś rady?

A jakie urządzenie masz od Multimedii? Jeśli to zwykły modem, to internet w jednym momencie może być dostępny tylko dla tego komputera, który się pierwszy zgłosi (w takiej sytuacji brakuje routera).

tak mam zwykły modem, ale na stancji gdzie byłą vectra i podobny modem działało wszystko ok ale dzięki za odpowiedź

Modem + switch nie powinny działać, bo jednak ktoś musi przydzielić ten dodatkowy adres IP dla drugiego komputera. Niektórzy dostawcy internetu zamiast zwykłego modemu dają modem zintegrowany z routerem (chociaż wciąż ma tylko jedno wejście na kabel) i to mógł być taki przypadek.

a nie może być to samo IP dla obu komputerów? albo sklonować MAC jednej z sieciówek do drugiego komputera