Switch z access pointem?

Witam, mam w domu internet który jest dostarczany za pomocą kabla sieciowego. Posiadam laptopa i telefon z wi-fi i chciał bym abym mógł odbierać internet z wi-fi. Czy np http://allegro.pl/item554019912_sinus_154_se_54mbit_4xlan_usb_serwer_plikow_140mw.html ten router utworzył by mi access point z kabla sieciowego?? Domyślam się że dużo było takich pytań, lecz nic nie mogłem o tym znaleść, nie orientuje się z pojęciami w sieciach wlan.

Pozdrawiam, Adrian.

teoretycznie powinno być ok, ale wystarczy zwykły router z wi-fi aby u ciebie rozdzielić internet

zaraz, od jakiego dostawcy masz internet ?? netia, dialog?? i podłączony masz modem pod usb,

czy chello i masz modem i z niego kabel pod port rj45 (trochę większy niż w gniazdku telefonicznym)??

hmm, dokładnie to jest internet u siostry. Nie jest to modem, tylko po prostu do mieszkania jest doprowadzony kabel sieciowy. Nie pamiętam jaki to dostawca.

aha, to nie co rozjaśniło sprawę bo ty wybrałeś router z modem adsl, czyli nie podłączysz do niego kabla sieciowego rj45, polecam router d-link di-524.

Edimax ma taki model z AP, poszukaj w google, dobry support. A jak będzie slaby zasięg Wi-Fi można do niego dokręcić antene 9 dbi.