Sygate Personal Firewall - pytania

Witam. Wczoraj kupiłem nowy komputer :] Dzisiaj postanowiłem zainstalować Sygate Personal Firewall Pro. Wszystko glanc cacy, ale mam parę pytań.

  1. Od razu po włączeniu firewalla pokazały mi się jakieś ostrzeżenia, w związku z tym wrzucam screena i proszę ekspertów o odpowiedź na pytanie: czy wszystko jest w porządku?

47d14477ea511ea8m.jpg

  1. Dlaczego jak włączyłem Internet Explorera to firewall poprosił mnie żebym go dopuścił do sieci albo nie, ale gdy zainstalowałem Operę 9.01 firewall o nic nie pytał, Opera od razu połączyła się z internetem.

Pozdrawiam.

Witam,

Myślę, że tak. Na dole masz opis, że połączenie jest Blocked, więc wykrył i zablokował.

Po to jest.

Może ma predefiniowane reguły dla tej przeglądarki.

Nie wiem, aktualnie nie używam.

Temat już można zamknąć, problem był natury głębszej. :] Kupiłem nowy komputer, zamontowana w nim była już karta sieciowa, ale ja do neigo wsadziłem sieciówkę ze starego kompa (oj głupim byłem :D). Zauważyłem, że Sygate nie wymaga ode mnie żadnych reguł, więc trochę się zdziwiłem. Wywaliłem go i zainstalowałem Kerio. Tu też nastąpiło zdziwienie, bo Kerio także mnie o nic nie pytał. Chwilę pogłówkowałem i internet podłączyłem do nowej sieciówki i od tej pory Kaspersky Internet Security chroni mój komputer. Pozdrawiam.