SYMFONIA C++ Pasja C++

Ja po prostu uważam, że symfonia jest dobrą książką do cpp, chociażby dlatego, że nauczyła mnie bardzo dużo o tym języku :slight_smile: I myślę, że jesteś jednym z nielicznych wykładowców, którzy z tej książki na swoich zajęciach o programowaniu nie korzystają. Bo znam parę osób, a nawet mam w rodzinie 2 studentów informatyki (jeden z polibudy wrocławskiej a drugi z lubelskiej), i obydwaj korzystają z Symfonii, a w indeksach mają z C++ same 5 i nieliczne 4 :smiley:

Mnie tego języku nauczyła dokumentacja do kompilatora. To nie znaczy że tej lektury polecam innym, zdaje sobie sprawę że nie jest to skuteczne dla każdego. Tak samo jak somekind masz jedyne subiektywne odczucia jako argumenty. :smiley:

Oczywiście znam nawet mnóstwo takich studentów około 30 szt rocznie … … oraz znam wykładowce który ich uczy i te oceny stawi, gdyby ten wykładowca zdawał u mnie nie jestem pewien czy dostał by tróję. DST u mnie to tyle samo co BDB+ u niego. BDB u mnie zdarza się średnio 2 razy rocznie.

PS

Zapomniałem dodać że ten wykładowca poleca Symfonie. :lol:

Dobra, skończmy ten temat, bo widać, że nie dojdziemy do porozumienia. Ja po prostu Symfonię lubię, i uważam, że jest to bardzo dobra książka. A ludzie są różni. I niektórym właśnie wystarczy dokumentacja, a niektórym potrzebne skrzętne wytłumaczenie, o co w danym temacie chodzi. I ode mnie EOT. Pozdrawiam.

P.S. Czy ty sugerujesz, że moi dwaj kuzyni co studiują infę dostają 5 za ładne oczy, i że nic nie umieją? :confused:

No właśnie, dla tych z wysokim IQ wystarczy dokumentacja, dla tych z niskim Symfonia jest zbyt skomplikowana, więc nikomu tej Symfonii nie polecam.

Tego stwierdzić nie umiem (przynajmniej zaocznie), ale nie jest to całkowicie wykluczone. Poza tym, wystarczy że wiedzą tyle co wykładowca i już mają 5-kę, a ile wie wykładowca?

Ja przynajmniej proszę, abyś nie obrażał mojej rodziny. Bo może ty nie miałeś takiego zamiaru, ale ja to tak odebrałem. Żegnam…

A nie jest wykluczone też, że to ty nic nie umiesz, a twoi studenci mówią ci o tym, czego ty nie wiesz…

Jak narazie jeszcze się nie zdarzyło aby któryś ze studentów mówił czegoś czego nie wiem. Wszystkie kolokwia rozstrzyga program komputerowy (wraz z oceną), więc jeżeli student wystarczająco wie o programowaniu w C++ (w jakikolwiek sposób) to dostanie maksymalną ocenę.