Synchronizacja katalogu pomiędzy komputerami

Witam,

Szukam programu który zsynchronizuje mi katalog SAVE od Heroes 3 pomiędzy dwoma komputerami. Nie są podłączone siecią LAN, jedyny kontakt ze sobą to WiFii.

 

Próbowałem z OneDrive itp., ale problemem jest to że chcę wskazać np. lokalizację C:\Program Files\Heroes3\Save jako jedną oraz C:\GOG\Heroes3\Save jako drugą (każda na osobnym komputerze). Ideałem byłoby aby automatycznie aktualizowały się pliki ze stanami gry z komputera gdzie nastąpiła zmiana na drugi komputer.

Bieganie z pendrive nie odpowiada moim oczekiwaniom, w końcu mamy XXI wiek :slight_smile:

 

Co możecie polecić?

 

Pozdrawiam,

Michał

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/how-to-keep-your-information-in-sync

Dzięki, ale nie do końca to ogarniam. Porada dotyczy VISTA, tymczasem synchronizacja ma objąć netbooka z W10 oraz laptopa z W7 Home Premium (mój błąd, nie dopisałem w pierwszym poście). W netbooku znalazłem póki co tylko udostępnianie sieciowe (do laptopa z W7 będę miał dostęp dopiero wieczorem), ale to nie o to mi chodziło

Polecam synchronizację takim małym bacikiem, wrzucasz do harmonogramu zadań i gotowe.

 

@ECHO OFF

SET _source=C:\KATALOG

SET _dest=\KOMPUTER_W_SIECI\C$\KATALOG_UDOSTĘPNIONY

SET _what=/B /SEC /XO

ROBOCOPY %_source% %_dest% %_what% %_options%

 

 

Zrób tak jak ja Dropoxem (onedrive będzie tak samo). W synchronizowanym folderze Dropbox stawiasz dowiązanie z folderem gdzie jest zapisana gra. Gra zapisuje niby “C:\Program Files\Heroes3\Save” a faktycznie w miejscu które wskażesz na Dropbox (Onedrive, Google Drive)

A potem robisz tak samo na drugim komputerze. Drugim plusem jest to że żeby doszło do synchronizacji wcale nie trzeba mieć włączonych obydwu komputerów na raz, bo komputery synchronizują się z chmurą.

np.

http://schinagl.priv.at/nt/hardlinkshellext/hardlinkshellext.html

http://eduprofi.pl/bazawiedzy-5010000,jak-w dropbox-synchronizowac-wiele-folderow-w roznych-lokalizacjach

Dzięki @Judykator :slight_smile: trafiony-zatopiony! W życiu nie słyszałem o łączu symbolicznym, a rozwiązuje 100% mojego kłopotu. Nie muszę korzystać z Dropbox, wystarczy rzeczywiście OneDrive.

 

PS.

Oszczędzając kłopotu ewentualnym userom -> w Windows w ścieżce nie korzystajcie z nazwy Użytkownicy, tylko wpiszcie Users. Nie wiedzieć dlaczego, Windows pokazuje polską nazwę ale w ścieżce oczekuje nazwy angielskiej. Wyrzucało błędy przy polskiej nazwie, a przy użyciu angielskiej poszło już z płatka.

 

PS. 2

Oczywiście dziękuję też pozostałym Kolegom (Koleżankom?) za pomoc :slight_smile: