Synchronizacja pandrive'a


(newerror) #1

Witam.

Na kompie stacjonarnym używam m.in. Firefox'a, Thunderbird'a i Tlen'a. Zamierzam zainstalować sobie na pandrivie wersje mobilne tych programów, tak aby na każdym kompie z netem mógł korzystać ze swoich programów i swoich ustawień. Moje pytanie brzmi; czy jest możliwa automatyczna synchronizacja tych programów?


(Hashimoto) #2

Jeśli chodzi o synchronizację plików to polecam OzSync -

program portable do wykonywania backup'u oraz synchronizacji zarówno manulanej jak i zaplanowanej (można zdefiniować czas - co daną jednostkę czasu, date lub w konkretnym dniu tygodnia).

Jeśli chodzi Ci o synchronizację powyższych programów to musiałbyś znać lokalizacje plików odpowiedzialnych za daną funkcje, którą chcesz synchronizować. Przykład: Opera -> pliki haseł -> C:\Documents and Settings\Łukasz\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\wand.dat

Aby zsynchronizować: OzSync -> Add Sync Item -> Source Dir (wybieramy katalog źródłowy - czyli "stacjonarny") -> Target Dir (katalog z plikiem, który ma być uaktualniany - "mobilny"). Radze ściągnąć progam i popróbować.

Pozdrawiam.

Złączono Posta : 26.08.2007 (Nie) 20:55

Możesz spróbować też FullSync

Nie testowałem.


(Lukasz Gorak) #3

Allway Sync 4.6.0

Darmowe narzędzie do synchronizacji plików i katalogów. Może być wykorzystane do synchronizacji danych między pendrive, a dyskiem lokalnym.

znajdziesz go tutaj http://pensoft.pl/index.php?option=com_ ... &Itemid=37