Sypiące się komentarze na operze ?!

koment.php po prostu wyświetla napis “twój komentarz został dodany” i po 3 sekundach przekierowuje do poprzedniej strony.

Dodane 06.06.2010 (N) 20:17

Wracam do początku jak z poniższego skryptu zrobić przycisk nie psując jego kodu.

w tym pliku “komet.php” zamień:

setTimeout('parent.location = document.referrer', 2000);

na to:

setTimeout("parent.location = history.go(-1)", 2000);

jakby coś nie działało to zamień cudzysłów na apostrof, lub (jeszcze jedna opcja) zamień -1 na -2. Pisz co ci tam wychodzi.

Nic dalej, zero zmian…

To nie jest wina tego pliku. Wydaje mi się, że za szybko strona przechodzi do tego pliku i poprzednia strona nie wyrabia z dodaniem komentarza.

z tym że komentarze się dodają tylko nie wraca tam gdzie potrzeba.

document.referrer - to wskazuje że ma powrócić do strony z której przyszedł

history.go(-1) - to samo co wyżej

history.go(-2) - ma powrócić 2 strony wstecz

Aktualne wnioski:

  • znacznik form nie musi mieć określonej akcji (action może być pusty) - to mamy

  • input typu image nie musi być ubrany w znacznik ‘a’ z jakimś tam celem (href’em)

  • ogólnie to kijowo to wszystko rozwiązane - kto to oparł o javascript a w nim są różnice pomiędzy przeglądarkami - powinno być o PHP bo tu już by było niezależne od niczego.

Jak z tym “history.go(-2)” nie działa to leże i kwicze, bo już niemam pomysłów

Więc może wrócimy do oszukania przeglądarki ?? Jak zrobić z jednego przycisku, dwa… xD

Jeszcze jeden pomysł:

w pliku “koment.php” zamień

setTimeout("parent.location = history.go(-1)", 2000);

na

if (navigator.userAgent.indexOf('pera') > 0) setTimeout('parent.location = history.go(-2)', 2000); else setTimeout('parent.location = document.referrer', 2000);

Dalej klapa… ja już nie wiem nic…

a gdzie to sprawdziłeś bo ja w źródle widze

setTimeout('parent.location = document.referrer', 2000);

Sprawdzałem i nie działa.

Nie wiem dlaczego grzebiemy w pliku koment.php - to nie jest jego wina, że komentarze się nie wyświetlają.

Równie dobrze mogłem wpisać w buttonie index i dalej by nie działało.

Dodane 07.06.2010 (Pn) 7:02

Wracamy do punktu wyjścia… Oto skrypt na który mam wpływ…

Otóż mylisz się; komentarze się dodają tylko przekierowanie po dodaniu komentarza następuje nie na tą podstronę co trzeba.

Dowód (w sumie żaden dowód), że komentarze się dodają -> tutaj

Teraz już się dodają bo całkiem wywaliłem tą podstronę z potwierdzeniem. Skoro nie potrafię sobie z tym poradzić musiałem to skasować… Teraz działa ale w nieco inny sposób niż chciałem, nie ma tej strony koment.php

Przedtem też się dodawały, sorry że nie pomogłem, zaglądne tu jeszcze żeby sprawdzić jak to rozwiązano, usuń se komentarze użytkownika ‘opera’ z tego wpisu

kloc221 , nazwij proszę temat konkretnie, co znaczy sypiące? Od kiedy znaki interpunkcyjne piszemy po spacji? Opera to chyba nazwa? Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978