Syshost.exe, systray.exe wolny start i firefox


(Lukasz 222) #1

Cześć. To mój pierwszy post na forum. W skrócie opisze swój problem. Około 2 tygodnie temu, w menedżerze zadań znalazłem proces systray.exe i przy włączaniu komputera, avast od razu wyświetlał mi komunikat, że blokuje połączenie ze stroną proximus.naximus czy coś takiego. Blokował na tyle, że firefox przestawał działać i korzystałem z IE. Stwierdziłem, że trzeba będzie zrobić format, zacząłem przerzucać pliki z C na inną partycje, parę usunąłem, ciach, komputer zaczął działać normalnie. Oczywiście, sam nic nie zrobiłem, ponieważ się nie znam, po prostu jakby wirus zniknął. Ostatnio siedząc przy komputerze, pojawił się komunikat, czy wyrażam zgodę na uruchomienie czegoś z wiersza poleceń. Kliknąłem "nie", wyskoczyło znowu. I tak z 15 razy, w końcu przestało wyskakiwać a w menedżerze zadań pojawił się proces syshost.exe. Zlokalizowałem go i usunąłem (wiem, że to żaden sposób, ale jak mówiłem nie znam się" Niby wszystko było okej. Ale ostatnio znowu zauważyłem, że komputer włącza się strasznie powoli. Przez msconfig, zobaczyłem, że syshost.exe uruchamia się w trakcie startu systemu. Odznaczyłem, ale komputer dalej działa powoli. ESET Necurs Remover, włącza się dosłownie na ułamek sekundy i znika. Przeskanowałem Malwarebytes Anti-Malware znalazł jakieś 2 trojany, ale komputer dalej uruchamia się powoli, firefox wydaje mi się też jest strasznie powolny. I pytanie, jak można się domyśleć, co z tym fantem zrobić. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

OTL: http://wklejto.pl/132840

EXTRAS: http://wklejto.pl/132841

-- Dodane 06.09.2012 (Cz) 13:51 --

Zauważyłem też, że IE działa normalnie tak jak powinien, wszystko szybko działa a na firefoxie cały czas mam problem. Proszę pomóżcie, mam do napisania magisterkę i nie wiem czy formatować czy uda się z tym coś zrobić. Dzięki wielkie za wszelką pomoc.


(Leon$) #2

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

Pokaż log z usuwania.

Firefox >> narzędzia >> opcje >> zaawansowane >> zakładka Sieć >> Połączenie - Ustawienia >> zaznacz Używaj systemowych ustawień serwerów proxy

lub

Automatycznie wykrywaj ustawienia serwerów proxy dla tej sieci

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:


(Lukasz 222) #3

Log ze skryptu: http://www.wklejto.pl/132908

Log ze skanu: http://www.wklejto.pl/132909

Firefox uruchamia się już normalnie, komputer wydaje mi się, że też zaczyna :slight_smile: Chciałem jeszcze zapytać o ten proces w uruchamianiu msconfig mianowicie syshost.exe. Ma już sobie tam zostać wyłączony, czy jakoś go usunąć z tej listy czy co mam z nim zrobić? Na wszelki wypadek napiszę od razu ścieżkę polecenia: C:\Users\Łukasz\AppData\Local{99F902D9-95C5-B2A8-3831-D04017CAE7C5}\syshost.exe a ścieżka lokalizacji to HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run Dziękuje za pomoc, co robić dalej?


(Leon$) #4

Log wygląda na czysty

Pobierz CCleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

przeskanuj nim i wyczyść rejestr.

W OTL kilknij CleanUp (Sprzątanie)

przeskanuj

Dr.WEB CureIt! http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI ... 12976.html

syshost.exe

usuń z uruchamiania

usuń jak znajdziesz plik

usuń z rejestru

przed usuwaniem sprawdź menadżera zadań - procesy,gdyby był zakończ proces

:slight_smile:


(Lukasz 222) #5

a jak zrobić tę część?

syshost.exe

usuń z uruchamiania

usuń jak znajdziesz plik

usuń z rejestru

Nie wiem jak usunąć go z uruchamiania i z rejestru szczerze mówiąc. Bo w uruchamianiu to umiem go wyłączyć żeby się nie uruchamiał, a nie wiem jak usunąć go z tej listy. Podobnie z rejestrami. Sorry, ale jestem trochę głupi jeśli chodzi o takie rzeczy.

-- Dodane 07.09.2012 (Pt) 19:18 --

I jeszcze chciałem zapytać. W ccleaner kliknąć z boku rejestr, potem skanuj by znaleźć problemy i napraw zaznaczone problemy tak? Zauważyłem, że jest tam też rozszerzenie .rrd jako nieużywane a wiem, że mam plik rrd którego potrzebuje stąd pytanie, czy ccleaner usunie te pliki czy jak to wygląda? Przepraszam za swoją niewiedzę :slight_smile:


(Leon$) #6

Uruchom Menadżera zadań >> procesy >> Pokaż procesy wszystkich użytkowników >> odszukaj proces >> jeśli znajdziesz >> zakończ proces

odszukaj plik i usuń

start >> uruchom >> regedit.exe >> uruchom jako administrator >> rozwiń plusikami

odszukaj wpis i usuń

tak

CCleaner >> narzędzia >> autostart >> odszukaj wpis i usuń

:slight_smile:


(Lukasz 222) #7

Wszystko zrobione, komputer działa "jak trza". Dziękuję naprawdę niepomiernie, bez Ciebie bym formatował. Dzięki, pozdrawiam i miłego weekendu :slight_smile: