Syste, partycja i dysk

Witam. Posiadam laptop marki Acer 5750g. Niestety podczas naprawy systemu ( pewnie jakiś wirus był) nowa instalacja zatrzymała się w połowie. Po włączeniu ponownie komputera w biosie język zmienił się z polskiego na angielski. Na stronie Microsoftu po podaniu klucza dostałem informację że nie da się ściągnąć
systemu bo mam tzw. preinstalowany i trzeba skontaktować się z producentem sprzętu. W firmie Acer zaproponowano mi za 100zł wysłanie płytki dvd z takim samym systemem jaki był fabrycznie zainstalowany wraz ze sterownikami ( WINDOWS 7 HOME PREMIUM ). Poradzono mi wyjęcie dysku z laptopa sformatowanie na nim partycji c ( trzeba było kupić kieszeń do niego) aby bez przeszkód zainstalować nowy system z zakupionej płyty dvd. Sformatowałem partycję c i niestety troszkę więcej. Usunąłem też partycję o nazwie System Reserved. Pomyślałem że usunę partycję c i tą reserved. i połączę je w jedną aby pojemność nowo utworzonej partycje c się powiększyła. Tak się nie stało partycja c jest jak była takiej samej pojemności( 122,17 GB) , natomiast partycja System Reserved zniknęła. Mam pytania.

  1. Czy da się odzyskać tę zagubioną partycję( chodzi mi o jej pojemność a nie dane -około 100 GB) czy nie.?

  2. Czy jest jakaś inna metoda dostania w sposób legalny systemu operacyjnego do wgrania na laptopa niż tak zakupiona od firmy Acer? Czy nie powinienem dostać za darmo od firmy Microsoft?

  3. Podczas formatowania partycji c można było zrobić to tzw. szybkim formatowaniu. W innym przypadku formatowanie zatrzymywało się na 23%. Czy to znaczy że coś jest nie tak z dyskiem?
    Wszystkie operacje związane z formatowanie usuwaniem i tworzeniem od nowa partycji robiłem przez panel sterowania-system i zabezpieczenia-narzędzia administracyjne-zarządzanie komputerem-zarządzanie dyskami. na laptopie firmy Samsung.

Z góry dzięki za udzieloną pomoc i pozdrawiam. Marcin

A po co?

Ściągnij legalnie system, a klucz masz na naklejce pod spodem laptopa i instaluj.

Jak będziesz instalował system, instalatorem W7 usuń wszystkie partycje z dysku (opcje zaawansowane) - ma być jak nowy, załóż nowe i sformatuj. Instaluj na pierwszej pod systemową 100 MB.

Jak coś możesz wrzucić cały smart dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

Czy da się odzyskać tę zagubioną partycję( chodzi mi o jej pojemność a nie dane -około 100 GB) czy nie.?

A po co?

Po to żebym miał bardziej pojemny dysk. Dysk C ma 122 GD dysk D ma 328 GB a ten System Reserved miał około 100 GB więc warto by mieć troszkę więcej. Chyba że nie da się tego odzyskać i ten system Reserved był tylko wykorzystywany do instalowania sytemu.

Jak będziesz instalował system, instalatorem W7 usuń wszystkie partycje z dysku (opcje zaawansowane) - ma być jak nowy, załóż nowe i sformatuj. Instaluj na pierwszej pod systemową 100 MB.

Jak coś możesz wrzucić cały smart dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

Nie mam pojęcia o czym piszesz. Jestem całkowitym laikiem. Umiałem tylko w starym stacjonarnym komputerze zainstalować z płyty system. Windows XP. Partycję “C” usunąłem i od nowa stworzyłem .Partycji D nie usunę bo mam tam ważne dane a nie mam innego dysku do przeniesienia ich.

Instaluj na pierwszej pod systemową 100 MB. Czy to nie pomyłka literowa? Taka mała pojemność partycji?

Jak coś możesz wrzucić cały smart dysku z najnowszego HD Tune Pro, opcja health.

Te nazewnictwa to już czarna magia.

No to proponuję serwis.

Rozumiem, że czytać potrafisz?

Jak usuniesz instalatorem W7 wszystkie obecne partycje z dysku odzyskasz całą jego pojemność.

Poczytaj + net.