System 32 a 64-bitowy = wydajność?

Aktualnie mam procesor 64-bitowy i czy jak zainstaluje system 64 bitowy czy da to coś do wydajności?

Na ten temat krążą już mity i legendy.

A tak naprawdę jest tak:

Tak, nie, być może, nie koniecznie, sam oceń.

Na stronach M$ dostępna jest wersja 60 dniowa, więc sciągnij i sam się przekonaj.

to zależy głównie od komputera i co to ma byc za system operacyjny i tez mam 64-bitowy procesor

ja testowałem dwie wersje ultimate x32 i x64 i wiesz co powiem ci ze różnicy nie odczułem

ale w wyniku tego testowania (1 system = 1 miesiąc) pozostałem przy 32-bitowym xp

wiec tak

nie wiem co czytałes ale cześć to mity cześć prawda

przetestowałem to i na systemach xp i na visce

Mity:

aplikacje działają szybciej ( bzdura - owszem działają ale tylko i wyłącznie aplikacje 64 bit a tych nie wiele)

podłączysz każde urządzenie ( bzdura - wymaganie są specjalne sterowniki 64 bit - wiele starszych urządzeń np skanery nie maja takich)

Prawda

vista 64 bit zasuwa dużo lepiej niż 32 bitach ( przynajmniej posiadam procesor quad2core Q6600)

na pewno to jest system przyszlosciowy ( tylko szkoda ze 64 bitowe procki są już prawie od dwóch lata tak mało sie robi softu dla nich)

resztę niestety musisz wywnioskować

osobiście w pracy i w domu uzywam ma visty business 64 bit pl i jestem zadowolony

Testowałem Windows XP x86 i x64/

System 64 bitowy jest na pewno bardziej stabilny i posiada mniej błędów. Co do gier to na x64 miałem kilka fps’ów więcej niż na standardowym XP. W gazecie Next były testy systemów XP i Vista w wersji 32 i 64 w takich programach jak: Photoshop, WinRAR, PaintNet, Cinebench. Systemy 64 bitowe zawsze wypadały o wiele lepiej. Najszybszy był XP x64.