System 64 bitowy na moim sprzęcie


(Zalewany) #1

Witam!

 

Mam zamiar przesiąść się z zasłużonego już Windowsa XP (lepiej późno niż wcale) :slight_smile: na Win 7 64 bitowego.

I chciałbym się dowiedzieć czy mój sprzęt da radę temu systemowi. Jeżeli tak, to czy działałby on stabilnie? Bez żadnych freezów, bluescreenów?

 

Procesor:  AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ (2.21 GHZ) 


(ADR1991) #2

Będzie działać ok. Miałem ten procesor, 2GB pamięci RAM i dobrze działał windows 7.


(Pablo_Wawa) #3

Windows 7 będzie działał, ale na pewno wolniej niż Windows XP. Podobno Windows 8 (8.1) ma mniejsze wymagania i może działaby lepiej na Twoim sprzęcie niż Win 7?


(JeyJey) #4

Instaluj śmiało


(DiamondBack) #5

Będzie chodził i to szybciej :wink:


(pocolog) #6

Osobiście na komputerach z podobnymi parametrami o jakich piszesz instaluje Windows 7 32bit (jeśli już muszę windowsa;) ). Aktualizacja systemu z XP który nie dostaje już łatek bezpieczeństwa do siódemki jest niekwestionowana. Jednak 64bity w twoim przypadku moim zdaniem nie będą miały żadnego pozytywnego wpływu. Specjalistycznych programów potrafiących wykorzystać potencjał tej architektury nigdy nie zainstalujesz, a jeśli nawet, zysk z wydajności nie będzie miał dla ciebie znaczenia. Korzystniej będzie zainstalować system 32bitowy który będzie (tak jak i programy firm trzecich np. przeglądarka internetowa) miał mniejszy narzut pamięci RAM - więc będzie wydajniejszy.


(Karol Kurczuk) #7

Instaluj system 64 bitowy z tego względu iż może więcej zaadresować pamięci ram. pocolog nie wprowadzaj człowieka w błąd, jak masz nikłe pojęcie to nie zabieraj zdania.

Pablowawa, nie masz pojęcia o systemach operacyjnych.


(pocolog) #8

Wytłumacz co masz na myśli pisząc o możliwości zaadresowania większej ilości pamięci RAM? Zadaje Ci to pytanie z nudów bo wiem że każda odpowiedź jaką udzielisz będzie kompromitująca dla ciebie. Nie masz pojęcia o czym piszesz ale mnie atakujesz.


(Karol Kurczuk) #9

Windowsy 32 bitowe są dla komputerów z mniejszą ilości pamięci ram czyli odpowiednio 2 i 3 gb zaś 64 dla komputerów które posiadają 4,8 albo i więcej pamięci ram. Mając XP 32 bitowego i 4 gb pamięci ram system będzie widział tylko 3 gb a 1 gb poleci w eter i nie pomogą tu żadne skrypty do odblokowywania ramu bo polega to tylko na tym,że po zastosowaniu takiego skryptu w panelu sterowania jest napisane,że np jest 4 gb ram, ale komputer nadal używa tych 3 gb czyli wszelkie skrypty do odblokowywania ramu są dla naiwnych. Windows to nie Linux i nie pyskuj.


(pocolog) #10

Brednie opowiadasz. Poczytaj najpierw lekturę tematu zanim zaczniesz szerzyć defetyzm. Systemy 32bitowe pozwalają adresować RAM do 4096MB, a to że menadżer Windowsa (xp?) pokazuje mniej może wynikać z zarezerwowania części pamięci dla innych procesów np. sterowników. W każdym razie przyjmując najgorszą ewentualność czyli około 3.7GB które przeważnie widzę po zainstalowaniu 32bit systemu i tak jesteśmy na plus uruchamiając jakąkolwiek aplikację bo zmienne programowe w systemie 32bit zajmują połowę mniej miejsca niż 64bit (logiczne)


(DiamondBack) #11

Weź pocolog przestań głupczyć.

 

Masz dwurdzeniowy procesor i 4GB ram więc instaluj 7x64.


(Karol Kurczuk) #12

(Martin8731) #13

32bit obsługuje do 3.25GB, nie obsługuje pełnych 4GB. Część pamięci też system może zabierać dla wbudowanej karty pamięci. Jeśli system obsługuje PAE (nowsze Linuksy) to może adresować więcej pamięci niż 3.25GB, jednak pojedyńczy proces nie może zabierać więcej niż 3.25GB. Systemy 64 bitowe nie mają tych ograniczeń, jednak też są bardziej łakome na pamięć RAM.