System Alert; kłopoty wysyłaniem dużej ilości wiadomości

wyskakuje mi ikonka System Alert na pasku. że mnie denerwuje to ją schowałem, ale to tylko dorażnie. nie wiem jak usunąć to więc prosze o pomoc. to samo tyczy się wysyłania wiadomości. co i rusz włącza mi się skaner wiadomości avast! więc coś wysyłam, tyleże nie wiem co. zamieszczam logi na wypadek jeśli byłyby potrzebne. z góry dziekuje za pomoc :slight_smile:

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Start => uruchom => wpisz cmd i kliknij OK => w konsoli, która się otworzy wpisz:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\mysvcc.exe

C:\WINDOWS\System32\svcchost.exe

C:\WINDOWS\system32\srrvc.exe

C:\WINDOWS\system32\srvc.exe

C:\WINDOWS\system32\sysem.exe

C:\WINDOWS\System32\lssas.exe

C:\WINDOWS\System32\urdvxc.exe

po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, ale dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Usuń wpisy HJT.

Użyj narzędzia SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz zawartość pliku c:\rapport.txt

rozumiem że te wpisy mam usunąć za pomocą hjt?

Tak masz usunac za pomoca hijackThis. Nie zapomnij:

Start => uruchom => wpisz regedit i kliknij OK => przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

i skasuj z prawokliku znajdującą się tam wartość My Web Search Bar

Usuń wpisy HJT.

Użyj najnowszej wersji SmitFraudFix ale z opcji numer 2 będąc w trybie awaryjnym.

http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.zip

Do trybu awaryjnego wchodzi się tak:

Po wykonaniu wklej nowe logi + raport z smitfraudfix.

jestem jakiś ułomny albo coś u mnie z kompem nie tego. nie skutkują rzadne kombinacje:/ anie f3, f4, f8, f5:/ może źle to robie że nie oge włączyć tego trybu awaryjnego:/

Do trybu awaryjnego możesz spróbować wejść tak:

Start >>> uruchom >>> msconfig >>> w zakładce BOOT.INI zaznacz opcję /SAFEBOOT i potwierdź. Dzięki temu system będzie od razu startować w trybie awaryjnym, a nie jak zwykle - normalnym. Aby powrócić do poprzedniego stanu odznacz opcję /SAFEBOOT.

Plik usuń ręcznie będąc w trybie awaryjnym (nie pomyl nazwy z plikiem systemowym), a wpis HJT.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.