System chodzi starsznie wolno

Witajcie, mój system w laptopie zwolnił diametralnie.

Wszystko chodziło super, ale zainstalowałem Advanced System Care. Miałem go 4 dni, czyściłem nim system, ale właśnie od tego czasu mój komputer chodzi strasznie wolno.

Start systemu 2/3 min. A po uruchomieniu trzeba czekać 1 min, żeby zrobić cokolwiek.(Advanced System Care 5 przywróciłem pliki które zostały skasowane, pliki rejestru itp.)

Jak to naprawić/przyśpieszyć system?

Na pewno to nie jest wina tego programu. Ja już używam od dłuższego czasu ten program i nie ma żadnego problemu. Przede wszystkim ściągnij sobie Doktor Wb Curelt i zrób sobie pełne skanowanie, bo mnie się wydaje, że masz zainfekowany system i wolno się uruchamia, bo infekcja mocno obciąża procesor. Jeżeli robiłeś już czyszczenie i defragmentację rejestru oraz dysku, to zostaje Ci jeszcze powyłączanie niepotrzebnych usług i wywalenie z autostartu wszystkich aplikacji poza antywirusem. Jeżeli to również nic nie da, to raczej tylko reinstalacja rozwiąże problem.

średni program do tego typu operacji, lepszy Ccleaner. Przeskanuj komputer Avastem podczas uruchomienia i pokaż loga.

Możliwe, ale ccleaner nie zdefragmentuje Ci dysku i rejestru tak jak system care.

System jest czysty.(Skanowałem system MBAM i Eset Smart Security 5)

Niepotrzebne usługi wyłączone, w autostarcie antywirus i aplikacja do obsługi klawiszy przyciszania/pogłaśniania dźwięku.

Została tylko defragmentacja.

A czy zamiast reinstalacji systemu może być cofniecie do stanu np. przed tygodnia?(Zanim zainstalowałem Advanced System Care?)

Teraz przeskanuje system Dr. Web’em i defragmentacje zrobię.

A i chciałbym dodać, że dioda pracy dysku umieszczona na laptopie non-stop się święci, wcześniej czegoś takiego nie było.

Jeżeli masz taką możliwość, to oczywiście możesz spróbować cofnąć system.

Dobrze, spróbuje.

Dla przykładu mi komputer przyspieszył po wyłączeniu Dziennika Zdarzeń

Lepiej nie wyłączać dziennika zdarzeń. Dzięki temu narzędziu wiesz co dzieje się z systemem. Używam go dość często

Na całe szczęście jeśli robię coś ryzykownego to robię to na maszynie wirtualnej, więc wiem które programy mogą zaszkodzi.

Czyszczenie windowsów tymi wszystkimi cleanerami i innymi registry cleanerami daje tyle co nic a może dodatkowo namieszać nieźle w systemie. Osobiście używam wyłącznie Windows-owego oczyszczacza i do tego regularnie opróżniam folder Temp w katalogu profilu lokalnego.

Uważam, że się mylisz cleanery, to bardzo dobre rozwiązanie, poza tym w tym przypadku jeśli odwirusowanie nic nie dało, cleanery nic nie dały, to warto sprawdzić może najpierw parametry twojego komputera, ile pamięci RAM, i jaka płyta, oraz jaka grafika, jaki dysk, pojemność dysku ile wolnego i ile zajętego. System może być obciążony z powodów:

  • słabego komputera

  • złej konfiguracji

  • złych sterowników niekompatybilnych (win x86, win x64)

  • zapchanej pamięci tymczasowej, ciasteczek, historii przeglądarek zawalonym rejestrze itp

  • zawieszonego programu, bądź programów, które obciążają procesory

  • ilości uruchamianych programów, oraz wielkości w tym celu CTR+ ALT + DEL i przejść w zakładkę procesy

  • wirusów

  • usterek sprzętowych

Jeśli sprawdzisz kolejno wszystkie wymienione parametry i nie rozwiąże problemu, najlepiej wziąść sobie do pomocy osobę, która Ci pomoże, np. informatyka =D> :smiley:

Wioletka , Nie zgodzę się z Tobą. TuneUp Utilities akurat jest skuteczny. Kiedyś odpaliłem ten program na Windowsie, którego pulpit pi razy oko ładował się ponad minutę i po przeczyszczeniu i defragmentacji dysku oraz rejestru przy użyciu tego programu pulpit zaczął się ładować mniej więcej 5 sekund, a nawet miałem taki przypadek, że po jego użyciu system był gotowy do pracy praktycznie od razu po zatwierdzeniu hasła enterem, tak więc nie wypisuj głupot. Tak samo po mojemu nie jest to możliwe, że taki program może uszkodzić system. Ja już TuneUp używam od 3 czy tam 4 lat, wykonuję wszystkie zalecenia bez ich przeglądania i jakoś system nie padł mi ani razu z tego powodu.

Dodane 14.12.2011 (Śr) 21:47

A ja radzę po prostu przeinstalować system. Jest to tańsze rozwiązanie, bo informatycy tyle kasują za usługi, ze masakra. Kiedyś znalazłem cennik pewnego serwisu, którego informatycy przyjeżdżają do domu klienta, to tam 1h pracy informatyka wycenili sobie na 90 złotych… :o

Nie każdy ja sobie tak drogo nie liczę