System czasami nie pobiera adresu IP z routera

Witam,

mam taki problem, że komputer z systemem Windows XP czasami nie pobiera adresu sieciowego z routera. Trzeba wyłączyć kartę sieciową i włączyć i tak do skutku aż pobierze adres. Jak już pobierze adres to nie zniknie aż do kolejnego wyłączenia komputera. W czym może być problem. Dodam, że drugi komputer który także łączy się z tym routerem problemów z otrzymaniem adresu IP nie ma - pracuje on pod kontrolą systemu Ubuntu 8.04.1.

Myślę że może to być problem z kartą sieciową w komputerze. Spróbuj podłączyć inną i sprawdź jej zachowanie.

Jeżeli komp Ci nie pobrał adresu sieciowego, to czy polecenie ‘napraw’ w połączeniu sieciowym nie pomaga?

Napraw nie pomaga. Skuteczne jest jedynie kilkukrotne wyłączenie i włączenie karty sieciowej.

A może to być wina sterowników? Nie mam innej karty sieciowej żeby sprawdzić. Ta obecna to integra na Gigabyte GA-P31-DS3L.

jak sie polaczyc do sieci przez roouter z drugim komputerem…gdy ten nie przypisal adresu sieciowego do tego komputera…Brak do plyty k7vt2 as rock sterownika" kontroler sieci