System do optymalnego działania na Asus Eee 1005P (z podanymi programami)

Witam

Mam na Asus Eee PC 1005P (Ram: 2GB DDR2, Intel ATOM 450) system Win7 i działa dobrze ale problemy pojawiają się gdy trzeba uruchomić więcej programów.

Gdy uruchomię np. przeglądarkę Chrome z kilkoma kartami oraz Camtasia do nagrywania to procek jest cały czas na 100% (niestety to jest słabością tego netbooka:( ) i się przycina.

 

Jaki system polecacie do uruchomienia na chrome (kilka zakładek, np. 10 w tym trzeba liczyć również na flash z youtube), antywirus, WTW, skype, phpdesigner lub netbeans, winscp i jakiś program do nagrywania pulpitu (jaki polecacie, który ma małe wymagania?).

Tworzę strony i dotychczas robiłem to na win7, zastanawiam się czy Debian będzie dobrze działał na tym netbooku? Najcześciej serwery stawia się na Debianie to mógłbym od razu się go nauczyć.

Masz 2 GB pamięci RAM, więc to jest normalne, że przy nagrywaniu procek sięga 100%. Programy nagrywające mają to w sobie, że powodują spadki fps - nie zawsze tak jest. Myślałeś o systemie Windows 8? Program do nagrywania polecam “Mirillis Action!” http://www.dobreprogramy.pl/Action,Program,Windows,33680.html Jeśli przychodzi mi coś nagrywać, to oczywiście tym programem to robię.

Nic nie poradzisz, będzie przycinać po prostu jest to słaby procesor, i nie obsłuży ci wielu wymagających zadań jednocześnie.

Stronicowanie, to takie gospodarzenie dyskiem, gdzie określoną pojemność może system traktować jak dodatkowy RAM i przydzielać do procesów. Win 7 i 2GB RAM, to mało. Możesz śmiało ustawić 2500MB rozmiar minimalny pliku stronicowania i rozmiar maksymalny 2500MB tego pliku stronicowania. Wtedy system będzie gospodarzył dodatkową pamięcią i będzie miał łatwy dostęp, gdyż ustawienie takiego samego rozmiaru minimalnego i maksymalnego, co zapobiega fragmentacji stronicowania. Choćby system sam sobie zwiększał rozmiar pagefile.sys do np 3000MB, to nadal będzie pofragmentowany śmietnik.

Tylko ustawienie “na sztywno”.

A co z Debianem? Może on będzie lepiej działał niż Win7 z tymi programami?

Cześć,

 

Podejrzewam, że sam system może działać nieco lepiej niż Windows 7, ale jak uruchomisz zbyt dużo programów na raz to i tak procesor może sobie z tym nie poradzić.

Niestety ale netbooki nie są przeznaczone do wymagających zadań.