System drukuje niby do lpt1 a wydruk nie leci :(

Witam

tytuł trochę niejasny ale opisuję:

Obecnie:

1 z komputerów udostępnia drukarkę igłową OKI ML3321. Komp do którego jest podpięta bezpośrednio ma ustawione port wydruku lpt1, drukarka jest udostępniona w sieci. Drugi komputer, który korzysta z drukarki przez sieć również ma ustawione port wydruku lpt1 we właściwościach drukarki i dla potrzeb druku z pod programu dosowego (windows xp pro) mapuje port lpt1 net use lpt1 \nazwa komputer\nazwa drukarki (użytkownik z ograniczeniami dlatego musiałem pobrać z netu i do c:\windows\system32 wkleić narzędzie devcon, potem w cmd wydać "devcon disable *PNP0401* "by port lpt1 został zwolniony przez system dla użytkownika niemającego uprawnień administracyjnych nie wiem jak działa dokładnie ten program ale takie rozwiązanie znalazłem gdzieś na necie :slight_smile: ) tak to do chwili obecnie działa. Obie Panie drukują w programie dosowym na lpt1 i wszystko śmiga.

Jak ma być:

Teraz chcę podpiąć drukarkę odwrotnie znaczy bezpośrednio do komputera 2 i udostępnić na komputer 1 niestety nie idzie.

Co zrobiłem: włączyłem z powrotem w cmd “devcon enable *PNP0401” na komputerze 2, usunalem mapowanie net use lpt1 /delete i zainstalowałem od nowa drukarkę poprzez kreator dodawania drukarki. Próbuje puścić testową stronę a tu nic, niby druk leci, usługa działa, pokazuje w trayu ikonę drukarki, jest dokument na liście dokumentów do wydruku ze wskazaniem w kolumnie port lpt1 i znika nagle -> czyli wydrukowało niby a drukarka nie reaguje, wydruk nie leci :(. Ustawiłem we właściwościach drukarki (zakładka zaawansowane) przechowuj dokumenty po wydrukowaniu by zobaczyć status dokumentu testowego i jest jak byk “WYDRUKOWANO” w biosie przywróciłem ustawienia domyślnie by ustawienia portu równoległego były jak należy gdyby ktoś czasem tam wcześniej grzebał. Nie wiem co dalej, próbowałem na wszystkie sposoby :/. Proszę o możliwie szybką pomoc :/.