System mi sie resetuje

ilekroć włączę jakiś film to reseruje mi sie system, irytujące jest to że tylko przy uruchamianiu filmów mam taki problem :?

tylko przy uruchanianiu filmów?? Podaj konfig kompa i temperatury i kodeki jakie masz zainstalowane :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: i loga … nie masz zadnych Virusów??

win xp, proc amd athlon 1,7 , 512 ddr, jakie kodeki bym nie miał to jest to samo, wir brak wczoraj był format a dzisiaj skanowałem gada chyba z 10 razy temp w porządku

masz zainstalowany K-Lite Codec Pack… ??

tak i nie tylko, ace mega, nimo - zawsze to samo

sprobuj odinstalowac ( K-Lite Codec Pack i Nimo ) i zobacz czy problem dalej wystepuje

nic sie nie zmienia, sprawdzałem każdy codecpack i całą mase innych i nic;/

ale odinstalowales czy instalowales nowe … bo masz usunac te co napisalem … :slight_smile:

usuwałem a potem instalowałem

A sterowniki do płyty głównej i karty graficznej instalowałeś ?

Zainstaluj sobie tylko K-Lite Mega Codec Pack 1.52

Wejdź w start > ustawienia > panel sterujący > narzędzia administracyjne > podgląd zdarzeń >system i zobacz co powoduje błąd . Zmień sterowniki do karty graficznej albo na nowszą albo na starszą wersję . Możesz jeszcze wyłączyć automatyczne uruchamianie przy awarii systemu PPM > mój komputer > właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie > awaria systemu >odptaszkuj automatyczne uruchamianie ( na czyste pole ).

podaj co pokazuje podgląd zdarzeń start=> uruchom=> eventvwr.msc

gdzie nastepnie zastosuje sie do tego:

Debugger Windows

Witam

Odkopie temat bo mam blizniaczy problem.

Tylko filmy wszelkiej masci wywalaja kompa. To w sumie nie jest reset tylko freez ktory powoduje czarny ekran ( dokladnie taki sam efek uzyskuje sie przez wszelkiego rodzaju hibernacje i wstrzymywanie systemu ) nie bede pisal ze monitor gasnie a dioda monitorka mruga bo to u kazdego inaczej moze wygladac :slight_smile:

Platforma programowa xp sp1 i po reinstalu xp sp2

Playery… rozne ( bestplayer, winamp, windows media player)

Jesli chodzi zas o sprzet…

gigabyte vt880

barton 3200

blitz 512/400

ati9800 pro 256 / zamiennie geforce 4mx 440 :slight_smile:

troche dyskow na ata 80,120,200

DVD lite on “851”

temperatura w normie, zero logow ( po takim zwiechu nic nie ma w raportach)

pamieci 2 godziny meczone na memtescie …ok

procesor super pi przechodzi bezblednie

kodeki… universal av 1.8 i paczka ze strony http://www.codecpack.com/

jakies pomysly ?:slight_smile: bede wdzieczny

pozdro.

To znaczy raz pracujesz na jednej, raz na drugiej.

Znane są problemy mieszania sterów ATI z GF.

Może najpierw zrób porządek w systemie po sterach kart i zdecyduj się która karta ma pracować,wgraj stery i sprawdź.

Odinstalowanie sterów:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

Warto również odinstalować wszelkie kodeki z systemu i wgrać ponownie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76129

Lub rozważ postawienie świeżego systemu XP z SP2 (wcześniej sprawdź dokładnie kompa).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

co do grafiki… generalnie uzywam ati a ten geforce jest tak tylko wpiety poniewaz myslalem ze grafika sie konczy… po zmianie karty problem nie ustepuje…czyli na me krzywe oko nie problem z grafika.

kodeki - paczki uzywane przez mnie od “zawsze”. Nie sciagam nowszych wersji, kazda instalka z tego samego zipa.

system obecnie z sp2. Na nowy system wrzucilem via 4n1 do chipsetu i agp ( audio, lan i usb olane bo to nie w tym rzecz) Dorzucilem drivery do ati ( najnowsze omegi ) przed reinstalem pracowalem na nich wiec tez problem nie tu.

Sprawa ktora nie byla wczesniej poruszona… wszystko goni na zasilaczu 400W wiec to tez odpada.

Co mam jeszcze sprawdzic ?:slight_smile:

Dochodze do wniosku ze to nie sprzet awaryjny. Wyglada na to ze kodek wymusza jakies dziwne zachowanie na sprzecie ktoremu nie jest w stanie podolac… Podejrzewalem kontroler IDE bo niewatpliwie komp z niego korzysta w czasie ogladania filmu… tego nie jestem w 100% pewien bo kopiowanie pliwko pod total commanderem przebiega bezblednie ( sieczka z malych plikow , czy kilkadziesiat plikow po 500-800 mb…zaden problem)

Koncza mi sie pomysly… :frowning:

Złączono Posta : 14.05.2006 (Nie) 16:05

jeszcze jedna dosc ciekawa sprawa

problem nie dotyczy WMV i MPG. Wyglada na to ze szalenstwo zaczyna sie tylko na AVI

Jeśli przy zmianie karty nie robiłeś czyszczenia kompa po sterach to wszystko możliwe.

Ale w/g mnie nie wygląda to na problem sprzętowy,raczej sterowniki,kodeki lub playery.

zostawmy ta grafike bo sie nie zrozumielismy :slight_smile: Zmienilem grafike BO myslalem ze to sie karta konczy ( zarowno na jednej jak i na drugiej wystepuje probl…)

Teraz sie zastanawiam jak ustawic codeki… lub co wywalic z rejestru bo to ewidentnie AVI jest winowajca…MPGI i WMV smiga pieknie, AC3 tez nie robi problemu. Wyglada na to ze avi wymusza w pewnym momecie jakies dziwne zachowanie.

Jesli nie rejest , ustawienie kodeka… to moze jakis programik do sprawdzenia/ naprawienia pliku avi ? Moze sam plik ma cos w sobie z czym sobie nie jest w stanie poradzic komputer ? Chociaz… plikow cale mnostwo… wiec plik tez chyba odpada… raczej rejestr/ ustawienia pod AVI ? Help… :slight_smile:

Przekopuje forum w poszukiwaniu informacji pod tym katem , ale jakbys byl uprzejmy jakies linki to dzieki z gory :slight_smile:

No chyba się nie rozumiemy - bo jeśli najpierw masz kartę ATI i nie wyczyścisz systemu dokładnie po jej sterach, a wkładasz kartę GF i instalujesz jej stery,potem nie wyczyścisz po sterach GF i instalujesz kartę ATI i stery to takie cyrki mogą być.

Czyszczenie systemu po sterach,kodekach,playerach - instalacja i próba lub nowy system.

Jak problem z jednym plikiem avi to uszkodzony ,jak ze wszystkimi to problem systemowy.

Coś Cię interesuje użyj:

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php