System na serwer do routingu

Witam!

Poszukuję dobrego systemu na serwer służący głównie do routingu internetu w sieci do 50 komputerów oraz do wymiany plików w tej sieci. Myślałem o FreeBSD, ale serwer (IBM NetFinity 5000) odmawia współpracy z niewiadomych przyczyn (podczas konfiguracji instalacji restartuje się, zainstalowany na dysku na innym komputerze i po przełożeniu hdd do serwera podczas ładowania systemu również się restartuje, a serwer jest napewno sprawny, wersję systemu jaką próbowałem uruchomic to 6,0 i 6,1 (i386)).

Czekam na propozycję :slight_smile:

Jeżeli chodzi Ci ogólnie o system, to GNU/Linux, a jeżeli o dystrybucję, to:

Slackware, Debian, Gentoo, Fedora Core, Ubuntu itd. itp.

Każdy będzie dobry jęzeli go sobie skonfigurujesz.

Możesz też poszukać czegoś przeznaczonego tylko i wyłącznie na serwery, jak np. IPCop, Coyote itp.

Dzięki za odpowiedź, oczekiwałem w niej właśnie nazwy Slackware. Ten system wydaje mi sie przyjazny i postanowiłem go wybrać już nieco wcześniej, chciałem się tylko dowiedzieć co myśli ktoś inny na ten temat.

Dzięki.

Slackware to przyszłość, którą widzę w różowych kolorach. Polecam z całego serca. Ostatnio bawiłem się z superkaramba i kbfx nieźle się to prezentuje, ale ile RAMu potrzebuje?! Do rymu, do taktu i do kontaktu ]: )

tylko co to ma wspólnego ze slackwarem?

Z Slackware nic. Nie wiem czego się doczytałeś w moim poście? Oczywiśćie miałem tu na myśli KDE.