System nie chce się uruchomić

Witam, cos mi sie dzieje z kompem juz 4 dzien gdy załanczam niechce mi system zastartowac zawiesza sie na “zapraszamy” i nic nawet jak zresetuje to mam tosamo dopiero jak całkiem wyłace kompa z prondu to sie normalnie włączy wczesniej miałem taki problem ze czasem przy załanczaniu tez mi sie pojawiał jakis bląd i wtedy system sie uruchamiał ale wszystko strasznie cieło i chodziło bardzo powoli

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

kuklinowski ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zrobiłem tak i ■■■■ :frowning: dalej to samo - odrazu niechciał sie włączyc zaraz po tym jak wyszedłem z biosa

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej (efekty niepożądane): spuchnięte lub wylane kondensatory

ok sprawdziłem wiec kazde napiecie mi “skacze” - co chwila sie zmienia

przy +3,3 V mam od 3,264 do 3,312

przy +5 V mam od 5,160 do 5,232

przy +12 V mam od 11,827 do 11,880

sprawdziłem tez te kondensatory na płycie gł. ale wyglądaja dobrze są troske zakuzone ale nie wyglądają jak by sie z nich miało cos wylewać. Czy to moze byc sprawa zasilania ?

Może być zasilanie, może być uszkodzony dysk twardy. Podaj jeszcze model zasilacza, dane te odczytasz po otwarciu obudowy na naklejce na zasilaczu.

no mam stary MGB 350ATXP4

dodatkowo zauwazyłem ze lampeczka czerwona na listwie zasilającej lekko miga/drga czy to zle ? czy to moze miac jakis związek z moim problemem ?