System nie ładuje się - czarny ekran

Otóż moja znajoma ma pewien problem z komputerem. Normalnie go uruchamia, pojawiają się te wszelkie litery (nie wiem jak to określić), ale za to nie chce się uruchomić ekran startowy. Po prostu jest czarny ekran, a komputer dalej sobie działa - zupełnie jakby był wyłączony monitor.

Próbowała zainstalować od nowa system, ale tutaj pojawił się problem. Wyskoczył jej komunikat, iż nie ma gdzie zainstalować tego systemu - a dokładniej brak dysku. To oznacza, że po prostu dysk padł i trzeba zakupić nowy czy problem może tkwić gdzie indziej? Prosiłbym o w miarę szybkie porady.

Wejdź w bios [któryś klawisz z serii F lub esc] i zobacz w ustawieniach bios czy jest w ogóle wykrywany twardy dysk hdd.

Jeśli nie sprawdź najpierw kable podłączenia hdd,zasilania.Dotknij ręką dysk -czy jest ciepły ?NIE POD NAPIĘCIEM !!

Litery o których piszesz to zapewne informacje o ładowaniu BIOS. Na tym się kończy. Dalej masz czarny ekran.

W podobnym problemie pomógł mi program Super Fdisk 1.0 - http://www.programosy.pl/program,super-fdisk.html

Wykonałem tym programem format partycji C i na tak przygotowaną zainstalowałem system. Instalator Windows wykonał ponownie przygotowanie partycji do instalacji. Nie było komunikatów o braku dysku ( partycji )