System nie może wystartować z dysku

Witam, jestem w posiadaniu dysku WD3200AVVS-63L2B0. Jest to dysk SATA i mam z nim problem. Otóż, instaluję system (Windows 7) z karty pamięci, wszystko się ładnie instaluje, instalator kończy rozpakowywanie plików i po tym komputer musi się zrestartować. No więc komputer się restartuje, ja wchodzę do BIOS’u aby teraz bootowało z dysku na który wyznaczyłem instalację, bo jak zostawię tak jak było to będzie bootować z karty pamięci i będzie chciało instalować od nowa. No i po przestawieniu w BIOS’ie, zatwierdzam zmiany, ale nie jestem wstanie kontynuować instalacji ponieważ dysku nie czyta bo wyskakuje mi DISK READ ERROR.

Instalowałem to na nowym dysku SATA, być może płyta główna taka stara czy coś i nie chce odczytać :/, ale w BIOS’ie dysk wykrywa, Windows XP też wykrywa (no chyba, że chcę zainstalować Windowsa XP na tym dysku to niby wykrywa go w instalatorze, ale niemożna na niego zainstalować systemu, chyba bo sterowniki potrzeba, ale z Windowsem 7 powinno być okej, bo wykrywa go, i chyba nie trzeba sterów, bo Windows 7 powinien je już mieć, no nie?).

Moja płyta główna to:

K8NF4G-SATA2

Na stronie Asrock’a jest napisane " supports Microsoft® Windows® 2000 / XP / XP 64-bit OS. ". Ale kilka osób którzy posiadają tą samą płytę, instalują Windows 7, Vista.

W BIOS’ie mogę SATA ustawić tylko jako RAID albo non-RAID, nie mam opcji AHCI. A na stronie, nie widzę, aby dodali tego do nowszej wersji BIOS’u, ponieważ tu http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … TA2&o=BIOS nic o tym nie pisze w ‘DESCRIPTION’. Moja wersja BIOS’u to 1.50.

Więc co mogę zrobić? Gdzie leży problem?

Pozdrawiam.

Nie przerywaj instalacji Windows’a i nie wchodź do BIOSu podczas instalacji i niczego nie przestawiaj.

Dla tej płyty głównej i dla Windows’a 7 nie znajdziesz wszystkich sterowników, ale próbuj!

Jak uruchomiłeś instalator z karty pamięci, to był na początku komunikat, że dowolny klawisz spowoduje rozruch z karty pamięci? I ty wcisnąłeś ten klawisz, tak? Po rozpakowaniu plików i restarcie komputera nie powinieneś nic przestawiać w biosie i nie naciskać tego dowolnego klawisza, to komputer sam wystartuje ci z dysku i instalacja pójdzie dalej

To było tak; najsampierw żeby móc zainstalować system musiałem przestawić kolejność dysków w biosie bo inaczej by windows xp startował.

No i zacząłem instalację windowsa 7. Wybrałem język no i wpierw wypakowanie, i po wypakowaniu plików instalator poprosił o restart no to zresetowałem, naciskając przycisk w instalatorze, inaczej by sam się zresetował za 10 sekund. Nie ruszałem nic, ani biosu ani niczego innego. Myślałem, że będzie dalej kontynuowało instalację, ale było tak jak za pierwszym razem, czyli wybieranie języka, tak samo jak przedtem, pomyślałem, że muszę w biosie ustawić, żeby ten dysk teraz startował jako pierwszy, ten który wybrałem do instalacji windowsa 7, ten na którym instalator wcześniej wypakowywał pliki. No to tak zrobiłem, zresetowałem komputer i w biosie ustawiłem żeby bootowało ten dysk jako pierwszy, ale wyskakuje DISK READ ERROR i nie mogę dalej kontynuować instalacji bo niby nie czyta dysku.

Jak instaluje się z karty pamięci to chyba nie ma tej wiadomości: ‘naciśnij dowolny klawisz …’ tylko od razu samo bootuje, bynajmniej ja tak miałem.

Więc nie wiem co jest nie tak.


Okej, sam sobie poradziem.

Ustawiem dysk jako RAID, oraz w RAID ustawieniach pozmienialemi wszystko i dysk zaczal dzialac :slight_smile:

Potem poprawie polskie znaki bo teraz instaluje aktualizacje itp.